לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בלחץ החרדים בוטלה שמחת בית השואבה בבריכת הסולטן


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 5) - 07/10/1990 (יום ראשון)
חגיגת שמחת בית השואבה שנועדה להיום בבריכת הסולטאן בירושלים, בוטלה ברגע האחרון בשל התנגדות חרדים הטוענים, כי "מקום פרוץ שכזה, כמו בריכת הסולטאן אינו ראוי שיאמרו בו דברי תורה ותפילה".

לראשונה נעשה נסיון "לטהר" את ברכת הסולטן בירושלים על-ידי חגיגת שמחת בית השואבה, המסמלת את מצוות ניסוך המים על המזבח בבית המקדש. סבורים, כי מסורת קדומה זו היא "הלכה למשה מסיני".

לצורך זה גייסו יזמים יהודים בארה"ב את החגיגה, שעשוייה להיות אטרקציה ולמשוך אלפי צופים ואת טובי הזמרים החסידיים באמריקה.

בהיוודע לציבור החרדי בירושלים על חגיגת שמחת בית השואבה בבריכת הסולטן מיד הפעילו את הבד"צ (בית דין צדק) של העדה החרדית ואת "ועד משמרת הצניעות" בירושלים שיצאה באזהרה חמורה, בל יקיימו את חגיגות שמחת בית השואבה במקום פרוץ כזה כמו בריכת הסולטן, ואסרו על "צאן מרעיתם" לבוא לחגיגה.

הלחץ של החרדים נשא פרי וברגע האחרון לפני כניסת חג הסוכות פרסמו המארגנים לפי בקשת משמרת הצניעות, כי הם מבטלים את חגיגת בית השואבה בבריכת הסולטאן ועל החזרת הכספים לרוכשי הכרטיסים תבוא הודעה מיוחדת.© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | דרך חברון 1, ירושלים (בריכת הסולטן)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות