לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

משלחת של נטורי קרתא בקרה את המופתי הירושלמי בביה"ח


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 6) - 16/10/1990 (יום שלישי)
משלחת "רמת דרג" של נטורי קרתא ביקרה אתמול אצל המופתי הירושלמי, שייח' סעיד א-דין אל-עלמי, בבית החולים "מוקאסאד" בהר הזיתים בו הוא מאושפז לאחר התקרית בהר הבית [ * ] , ואיחלה לו החלמה מהירה ואריכות ימים עד 120.

ראש המשלחת, הרב משה הירש, "שר החוץ" של הנטורים, אמר כי מצוות ביקור חולים היא "מהדברים שאדם אוכל פירותיהן בעולם הזה והקרן קיימת שלו בעולם הבא". המופתי אושפז, לדבריו, "בגלל המחלה שגרמו לו הגאזים המדמיעים שכוחות הביטחון הציוניים הפעילו על המתפללים בהר הבית". לדידו של הירש זה "אקט ברברי שאין כמותו - להכות מתפללים ערבים לא חמושים בשטח מסגד אל-אקצה, המקום הקדוש לערבים לאחר מכה". אקט זה הגיע לשיאו ברצח יותר מ-21 ערבים ופציעת כ-200 מתפללים, ביניהם המופתי.

אקט ברברי זה, טוען הירש, גרם את הגינוי העולמי ל "עם הברברי" ומשום כך מצאו הנטורים לנכון לבקר את המופתי ולהודיע לו כי הם מסתייגים מ "משיחי השקר" הרוצים לנצל את האמונה ב "ביאת המשיח ובניית בית המקדש השלישי לצורכיהם הפוליטיים ולוקחים על שכמם את התפקיד המוטל על הקב"ה, ובידיהם הטמאות הם מנסים להניח אבן הפינה של המקדש השלישי בשטח שלפי ההלכה היהודית אין ליהודי דריסת רגל בו ועונשו החמור הוא כרת".

בהזדמנות זו הביעה המשלחת את הזדהותה עם סגן המופתי, שייח' מוחמד אל-ג'מאל, שנעצר לדבריהם "על לא עוון בכפו. הוא רק הסית למרד נגד אלה שגזלו את אדמותיהם". כן סיפר הירש כי אמר למופתי ש "הרבנים הראשיים הציוניים מילאו את רצון פי אדוניהם וקוראים לסיפוח הר הבית לכיבוש הטוטאלי הציוני, דבר שעלול לגרום עונש כרת לאלה שיבואו בלי טבילה עם אפר הפרה".

המופתי מצידו תיאר בפרוטרוט את התקפת הגז המדמיע עליו ועל הפמליה שלו שבגללה הוא מאושפז. בתגובה אמר לו הירש: "לנו לנטורי קרתא אין חלק בחילול השם שנגרם בהר הבית כי אנו מזמן התבדלנו מהם ובפינו התפילה כי תעבור ממשלת זדון מן הארץ בקרוב בימינו אינשאללה".

הערות: * מדובר באירוע שהתרחש ב- 8/10/1990 בו מתפללי הכותל המערבי נרגמו באבנים, בעקבות זה תקפו כוחות המשטרה את הערבים בכדורים חיים - בסופו של יום נספרו 21 הרוגים מקרב הפלשתינאים.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: מסגד אל אקצא, ירושלים (המופתי של ירושלים) | רבעה אל עדוויה, ירושלים (בית החולים אל-מקאסד - שכונת א-טור) | רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות