לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

רב מ "בני עקיבא" שלח לבוש אבן שנזרקה על אחיו וילדיו בכותל

כתב לו: "אתה המנהיג הגדול ביקום, נהג ביושר עם עם התנ"ך"


מאת: נוח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 6) - 12/11/1990 (יום שני)
אבן שנזרקה על מתפללי הכותל המערבי בחול המועד סוכות, נשלחה בימים אלה לנשיא ארה"ב ג'ורג' בוש.

הרב שלום בורשטיין, ראש ישיבת "בני עקיבא" בחדרה, שאחיו, הרב דוד איש ירושלים, היה בין המתפללים ליד הכותל בעת האירוע, בחר באחת האבנים שמשקלה ק"ג אחד ושלח בדואר אוויר לנשיא בוש, לא לפני שהחבילה עברה בדיקה בטחונית קפדנית ואושרה על ידי רשות הדואר.

במכתב שצורף לאבן נאמר בין השאר:
"הנני מצרף בזה אבן שנזרקה על ידי פורעים ערביים על ראשו של אחי וילדיו הקטנים בשעה שעמדו בתפילה ביום חג במקום המקודש ביותר בעולם עבור היהודים. אלפי אבנים כאלו נזרקו שם מגובה של כמה מטרים. המקום הוא משרידי בית המקדש שנחרב לפני כאלפיים שנה על ידי הרומאים, שהגלו את אבותינו מארצנו ומאז אנו בגלות, נרדפים בעולם ודמנו הפקר.

אלא שעתה עשה עימנו האלוהים חסד ונתן לנו אפשרות לשוב לארצנו ולהתארגן במדינה ומאז השתנה המצב ואין דמנו הפקר עוד. עם זאת אין עדיין רוב אומות העולם מניחות לנו, ומוכנות לגנות את הנרדפים ולחפות על תוקפינו. אנו יודעים שמול מקהלה זדונית זו יש מדינה אחת נאורה שחרתה על המטבע הרשמית שלה (הדולר) "באלוהים אנו בוטחים" והם יוצאים להגנת הצדק - הלא היא ארצות הברית של אמריקה. אלא שעתה במקרה של הר הבית, לצערנו הצטרפת למקהלה הנוראה ההיא.

אדוני הנשיא, בורא העולם הפקיד בידך מעצמה אדירה ומאז התמורות בברה"מ - האימפריה החזקה ביותר ביקום כולו. בתור מנהיג מעצמה כזו, עליך להיזהר ולנהוג ביושר ובמיוחד ביחסך לעם התנ"ך. אם תנהג כך, האל יהיה עמך ויברך את מעשה ידיך ולכן תצליח להגן על הצדק והיושר בעולמנו כפי רצונך".

על האבן חרותות השורות הבאות: "אבן זו נזרקה על ראש מתפללים על ידי פורעים ערביים בירושלים עיר הקודש ליד הכותל המערבי בתאריך י"ט תשרי תשנ"א, 8 באוקטובר 90".


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 1600 Pennsylvania Ave, וושינגטון, ארצות הברית (הבית הלבן) | הר הבית ירושלים | הכותל המערבי ירושלים | רחוב השלום 3, חדרה (ישיבת בני עקיבא חדרה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.