לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מ. הדתות מבקש להסיר חסינות ח"כ אלוני ולתבוע הוצאת דיבה


מאת: נח זבולוני כתב "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 28/12/1990 (יום ששי)
משרד הדתות עומד לבקש מהכנסת להסיר את חסינותה של ח"כ שולמית אלוני כדי לאפשר לו להגיש תביעה משפטית על הוצאת דיבה, לשון הרע, מכירת [מסירת ?] נתונים שקריים והסתה.

הבקשה להסיר חסינות של חבר כנסת מטעם משרד ממשלתי היא מקרה ראשוני ויהווה תקדים להבא. בעקבות דבריו של הרב אליעזר מנחם שך שעוררו סערה בציבור הגיבה ח"כ אלוני בחריפות ומסרה כי 94,121 תלמידי ישיבות מקבלים שוחד מכספי המדינה וכי התקציב לישיבות עומד על כחצי מיליארד שקל.

על נתונים אלה טוענים במשרד הדתות, כי הנתונים הם לא מדוייקים ומסולפים.

סגן שר הדתות, משה גפני הודיע, כי הוא יפנה אל היועץ המשפטי של משרד הדתות לבדוק אפשרות לבקש הסרת חסינות של שולמית אלוני, כאמור.

ח"כ אלוני מסרה, כי נתוניה באו ממקורות גלויים והיא מילאה בכך את חובתה כחברת כנסת, והוסיפה כי בארץ ישנם 67 אלף סטודנטים שעברו בחינות קבלה קשות, ותבעה מסגן שר הדתות משה גפני לפרסם מי הם 94 אלף בחורי הישיבות?. באיזה קריטריונים התקבלו ואיזה כישורים יש להם ?

באשר למספר המצביעים עבור המפלגות החרדיות, שמסתכם ב-250 אלף, מחציתם נשים וכ-25 אלף קשישים ומתים אמרה, כי המספרים התפרסמו לפני שהסתיים הבירור של מצביעי דגל התורה, ייתכן כי מספרם עוד יותר נמוך.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | דרך השדות 73, כפר שמריהו (ביתה של שולמית אלוני) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.