לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

גם הרבי מלובאוויץ' רואה השואה כעונש, מציינים הליטאים הזועמים


מאת: נח זבולוני כתב "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 6) - 08/01/1991 (יום שלישי)
הליטאים החרדים, שבראשם עומד הרב שך, נפגעו מהאדמו"ר מלובאוויץ' שתקף את מנהיגם הישיש, בלי להזכיר את שמו, לגבי דברים שאמר על השואה כעונש על חטאי העם. בתגובה מצטטים אנשי "דגל התורה", מפלגת הרב שך, דברים שאמר הרבי מלובאוויץ', לפני שבע שנים, לפיהם אי-תיקון חוק מיהו יהודי מסכן חייהם של שלושה מיליון יהודים היושבים בציון ומעמידם בפני סכנת שואה גשמית. "חוק זה גרם להרג חיילים בגבול מצרים, לאסון עשרות חיילי צה"ל שנהרגו ונפצעו בפיצוץ הבנין בלבנון על-ידי מחבלים, ולרצח ילדים בידי מחבלים בגבול הצפון", אמר הרבי מלובאוויץ'.

הליטאים הזועמים על הרב החב"די מציינים עוד כי לפני 13 שנה כתב הלובאוויצ'ר כי השואה באה כעונש, אלפי החיילים שנפלו במערכות ישראל נהרגו כעונש על חטאי הציבור הדתי לאומי (קרי: המפד"ל) והרבנות הראשית לישראל, המאמינים כי המדינה היא "אתחלתא דגאולה". כן המשיל האדמו"ר את אימי השואה לרופא הקוטע אבר מורעל מגוף החולה כדי להציל את חייו.

דברים חמורים אלה, טוענים הליטאים, מפרסמים החב"דניקים בחוברות הלכה הנלמדות בבתי מדרש ובישיבות חב"ד, המיועדות לאנ"ש (אנשי שלומנו), ואינן מגיעות לידיעת הציבור הרחב. לטענתם, בנאומים פומביים ובהודעות לעיתונות ולכלי התקשורת החילונית מובעת עמדה שונה של "דרכי נועם" וליבראליות. החב"דניקים, אומרים הליטאים, מדברים בשני קולות כדי להתחבר אל כל החוגים בארץ ומחשש שייגרם להם קושי בקבלת אישורי כניסה למחנות צה"ל ולאירועי חלוקת תמונת רבם לאלמנות ויתומים.

"את הקנאות הם מפיצים בבתי מדרש שלהם, וכך מבקש הרבי מלובאוויץ' להינות משני עולמות, ולרכב בכל פעם על גל הפופלריות בהתאם לציבור אליו מיועדים הדברים", אומרים הליטאים, בהוסיפם כי אין כאן אמונה מגובשת, לא השקפה ולא חסידות, לא גישה רעיונית ולא עמדה הלכתית ברורה, אלא מערכת דוברות ויחסי ציבור מתוחכמים.

לבסוף שואלים הליטאים: "האם לרבי מותר לעשות חשבונות עם הקב"ה ?"

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1991

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות