לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מגרש במרכז ירושלים אושר להקמת שני מוסדות חרדיים

תלמודי תורה לתנועת ש"ס ולחסידי לובאוויץ'


מאת: נח זבולוני כתב "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 16/01/1991 (יום רביעי)
ועדת האיתורים של עיריית ירושלים, האחראית על הקצאת קרקעות לצרכי ציבור, הקציבה מגרש יוקרתי במרכז העיר לבניית תלמודי תורה לתנועת ש"ס ולחסידי לובאוויץ'.

המדובר במגרש של שניים וחצי דונמים, הנמצא בין לשכת הבריאות המחוזית ברחוב יפו לתלמוד תורה "נווה ישראל". בראש מוסד זה עומד סגן ראש העיריה, הרב זאב נסים, שהוא יו"ר ועדת האיתורים.

"נווה ישראל", יחד עם בית ספר של חב"ד, הנמצאים בבנין אחד, סובלים ממצוקת דיור והמגרש שהוקצה לשני המוסדות יפתור זאת. ההחלטה להקצות שטח זה טעונה אישורה של ועדת הכספים של העיריה.

נוסף על קרקע זו אושרו שטחים נוספים בשכונות ירושלים להקמת תלמודי תורה ובתי-כנסת: ועדת האיתורים אישרה הקצאת מגרש להקמת תלמוד תורה בשכונת נווה יעקב. ברמות א' הוקצתה קרקע להקמת בית-כנסת ספרדי. כן אישרה הוועדה שטח לבית-כנסת לחניכי ישיבות ליטאיות ברחוב סורוצקין בקריית מטרסדורף-צאנז.

יו"ר הוועדה, הרב נסים (ש"ס), העביר בישיבה זו החלטה הקובעת כי כל עמותה, וכאלו יש רבות, או חברה שתקבל אישור לקרקע וכעבור שנתיים לא תבוצע בשטח פעילות כלשהי כגון בניה, הגשת תכניות וכו' - תהיה בידי ועדת האיתורים הסמכות להפקיע את הקרקע. אם ירצו להמשיך לאחר השנתיים ולהחזיק בה, תצטרך העמותה להגיש בקשה חדשה לוועדה.

ההחלטה התקבלה עקב העובדה כי יש עמותות בירושלים המחזיקות קרקעות יותר מ-10 שנים, אך הן אינן בונות ואינן מאפשרות לאחרים לבנות במקום.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1991

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב דוד ילין 41, ירושלים (נוות ישראל בית חנוך חרדי)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.