לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

לעם ההודי בגדים רחבים - לדוד הכהן שרוולים רחבים ...


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 10/10/1950 (יום שלישי)
"על המשמר" מכ"ז תשרי יודע לספר על מינויו של דוד הכהן מנהל "סולל בונה" וסגן ראש עיריית חיפה למשרת ציר ישראל בהודו. העתון מציין, כי מצדדי דוד הכהן רמזו לא פעם שהוא יופיע ברשימת המועמדים רק אם יעמוד בראשה, אי לזאת רואים רבים קשר בין העמדת אבא חושי בראש הרשימה לבין הידיעה על מינויו של דוד הכהן בהודו. עכ"ל [עד כאן לשונו].

שמענו שלמר דוד הכהן מנהל "סולל בונה" ישנם שרוולים רחבים ... [ * ] אבל על כשרונותיו הדיפלומטיים של מר דוד הכהן לא ידעו לנו. אולי בגלל שרווליו הרחבים זכה למשרת ציר בישראל בהודו ?

הערות: * מוטיב "השרוולים הרחבים" חוזר גם בכתבה בשנים מאוחרות יותר, ייתכן שהכוונה למשפט שנאמר אודות דוד הכהן, או סולל בונה (אולי במשמעות שבשרוולים רחבים ניתן להחביא הרבה קלפים מנצחים או דברים אחרים), אשמח אם אחד מהקוראים יוכלו לעזור לנו בנקודה זו.

מתוך הספר ''נפלאות הצדיקים'': הרמ"א שהיה רב בקראקא, היה לו חבר טוב ר'' חיים אחיו של המהר"ל מפראג, ונודע לו להרמ"א שחבירו ר"ח הנז'' בא אליו אליהו בכל יום ולומד עמו, וביקש הרמ"א ממנו שידבר עם אליהו שירשה לו גם כן להשתתף בלימוד זה, ודיבר עמו, ואמר לו אליהו שקשה לו לסבול את השרוולים הרחבים (זאת האיצטלא הרבנית שהרמ"א היה לובשה בתור רב העיר)... - הערתו של בעז פש


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1950

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: משכנות האומה, ירושלים (מתחם משרד החוץ (עד שנת 2006)) | מומבאי, הודו (צירות ישראל שכנה בבומביי ולא בדלהי)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות