לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ראשי דגל התורה מרגיעים: בוש ושמיר יבלמו את גנדי


מאת: נח זבולוני כתב "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 06/02/1991 (יום רביעי)
בוש יבלום את גנדי יחד עם ראש הממשלה שלו יצחק שמיר ואל לאופוזיציה לחשוש מפני מתן לגיטימציה לעמדותיו הטרנספרטיות של רחבעם זאבי - דברים אלה אמרו ראשי מפלגת "דגל התורה" כתגובה על הביקורת שהושמעה בצבור למינוי גנדי כשר בממשלה.

אנשי "דגל התורה" נמצאים בדילמה קשה ביותר. מצד אחד, מנהיגם הרב אליעזר מנחם שך דגל ודוגל ברעיון החזרת שטחים תמורת שלום ומאידך, נציגיה מוכרחים לשבת בכפיפה אחת עם גנדי, שדעותיו הניציות סותרות את השקפת מנהיגם.

להצדקת אנשי "דגל התורה" שהסכימו להצטרפותו של גנדי לממשלה למינויו כחבר קבינט המלחמה, אומרים ראשי "דגל התורה", כי כל ההצהרות התוקפניות של גנדי נגד ההבלגה של ממשלת שמיר אין להם כיסוי במציאות לנוכח העובדה הפשוטה שכל פעולה ישראלית נגד סדאם חוסיין טעונה אישור אמריקאי.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1991

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב סמולנסקין 9, ירושלים (פינת רחוב בלפור - בית ראש הממשלה - בית אגיון (משנת 1974)) | רחוב נווה רעים 25, רמת השרון (ביתו של רחבעם זאבי - שכונת נווה מגן) | 1600 Pennsylvania Ave, וושינגטון, ארצות הברית (הבית הלבן) | Republican Palace, בגדאד, עיראק (ארמונו של סדאם חוסיין) | רחוב הרב כהנמן 86, בני-ברק (בית "דגל התורה")
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות