לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

סגן השר גפני פסל אולם של היהדות המתקדמת


מאת: יורם לוי ונח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 15/08/1991 (יום חמישי)
התנועה ליהדות מתקדמת פנתה ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקרת המדינה בבקשה לחקור את התערבותו של סגן שר הדתות הרב משה גפני שהביאה לפסילת אולם "בית שמואל" בירושלים השייך לתנועה, לצורך קיום ארוע רישמי של הנהלת המכס.

התלונה מבוססת על פרסום שהופיע ב "יתד נאמן" שלשום לפיו התכוונה הנהלת המכס לקיים מסיבה לשנה החדשה ב "בית שמואל". כאשר נודע על כך לסגן השר גפני הוא פנה למנהל המכס אריה זייף ושכנעו להעביר את המסיבה למקום אחר בגלל "אופיו הרפורמי" של "בית שמואל". ההזמנה אכן בוטלה.

עמיר שחם, מנהל המרכז לפלורליזם יהודי של התנועה ליהדות מתקדמת כתב בפנייתו, כי "בית שמואל" הינו אולם שמחות הפועל על בסיס מסחרי, מחזיק תעודת כשרות רישמית ומצוי תחת השגחה. "התערבותו הבוטה של סגן השר גפני לפסילת האולם לאירוע של גוף ממשלתי שאיננו קשור למשרדו מהווה חריגה מסמכותו" כתב שחם. "התערבות זו עלולה לגרום לפגיעה בשמו הטוב של בית שמואל ולנזקים כספיים בעתיד". הוא ביקש מן היועץ המשפטי ומבקרת המדינה לבדוק את אמיתות הידיעה ולשקול פעולתם בעניין.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1991

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ז’בוטינסקי 108, בני-ברק (מערכת יתד נאמן) | רחוב אליהו שמאע 6, ירושלים (בית שמואל) | רחוב אגרון 32, ירושלים (מכס מחוז ירושלים (בשנות ה-60 וה-70), הנהלת המכס והבלו בשנות ה-80) | רחוב דוד המלך 13, ירושלים (מרכז התנועה ליהדות מתקדמת - רפורמית) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.