לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תגבורת רוחנית מאוד


מאת: ז. נח
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 18/11/1991 (יום שני)
עדיין ממשיכים להגיע אלינו "זוטות ופרפראות" מוועידת השלום במדריד. המשלחת הישראלית לוועידה זכתה לתגבורת רוחנית בדמותם של נציגים מטעם הרבי מלובאביץ', שבאו למדריד כדי לשמור על עמידה תקיפה של המשלחת, בהתאם לעמדת האדמו"ר החב"די.

אנשי חב"ד, הרבנים יצחק גולדשטיין ואברהם יצחק גליק, יצאו למדריד לפי הוראות רבם בעקבות נציגי "נטורי קרתא", אשר שהו במדריד כדי לחזק את ידי המשלחת הפלסטינית (כפי שפורסם לראשונה במדור זה)

בהגיעם למדריד התייצבו החב"דניקים בפני ראשי המשלחת הישראלית ומסרו את דעתו הנחרצת של הרבי הגורס "שלום תמורת שלום". עודם מגוללים בפני ראשי המשלחת את דעתו של הרבי, השיבו להם שומעיהם: תנוח דעתכם. זו בדיוק גם דעתו של ראש הממשלה.

נוסף למשימה זו דאגו הלובאביצ'ים שחברי המשלחת הישראלית, לרבות ראש הממשלה ורעייתו, יאכלו "כשר". הם גם הביאו עימם משקה ששלח הרבי לשתות "לחיים" וכן תשמישי קדושה, טליתות, תפילין וכיפות, ואף איתרו במדריד מקווה טהרה עתיק-יומין עבור הנשים במשלחת, שולמית שמיר ו- שרה דורון.

האם זו היתה הסיבה לעליזותה המופגנת של דורון ?

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1991

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’) | Calle de Bailen, מדריד, ספרד (Royal Palace of Madrid - המקום בו התקיימה ועידת מדריד) | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות