לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

לא נותנים מנוח למנוח (2)


מאת: ללא שם
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 17/12/1991 (יום שלישי)
חרדים בירושלים דורשים להוציא את גופתו של רוברט מקסוול מבית הקברות בהר הזיתים ולהעבירה למקום הראוי לה: הר הרצל, שם טמונים ראשי האומה הציוניים.

"ועד העדה החרדית" מוקיע את חסידי חב"ד על כי "אנסו את הרב הראשי של חיפה, הרב שאר-ישוב כהן, להספיד את מקסוול בהלוויתו. לדבריהם, חסידי לובאביץ' לחצו על הרב של חיפה להספיד את מקסוול משום שעזר להוציא את ספרי חב"ד מספריית לנין במוסקבה.

החרדים מצטטים את עיתוני אנגליה, שכתבו כי הם תוהים האם היה זה לכבודו של בית קברות עתיק-יומין וחשוב, בו קבורים גדולי תורה, להטמין שם גם מי שהיה נשוי לגויה ובמשך שנים התנכר ליהדותו.

בהקשר זה הם מציינים לשבח את מכס נורדאו, שסירב לקבל תפקיד רשמי בתנועה הציונית משום שהיה נשוי לנוצריה, אנה אליזבת דונס-קופמן, אלמנתו של הסופר הדני ריכרד קופמן.

"אוי לאותה בושה ואוי לאותה כלימה שהפכו את הר הזיתים - בית הקברות העתיק בו שוכנים קדושי עליון - מחסה לנוכל ומשומד, דבר העובר כל גבול", כותב ועד העדה החרדית.

דפים בנושא:


הערות: סביר מאוד שמאמר זה נכתב ע"י נח זבולוני, גם לפי הסגנון, וגם לאור העובדה שכתב מאמרים קודמים בנושא, כמו המאמר המצויין למעלה


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1991

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: הר הרצל, ירושלים (קבר הרצל) | הר הזיתים, ירושלים (בית הקברות הר הזיתים) | רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות