לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שערי טיפקס


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 29/01/1992 (יום רביעי)
מיון מהיר:
בעיתון "שערים", בטאון פא"י המזוהה עם חב"ד, יש מדור של ביקורת עיתונות. בעל המדור מעיד על עצמו שהוא קורא נלהב של "ציתוטים". "רבים מצפים בקוצר רוח לקרוא את הדברים המשעשעים. קוראים, מחייכים ונהנים", כותב עלינו "שערים" בשבוע שעבר.

אבל לא היינו נדרשים ל "שערים" לו היה מדובר במחמאות בלבד. העיתון החרדי מביא קטע שפורסם ב "ציתוטים", ואשר מספר כי חברים בפא"י זעמו על "שערים" בשל פרסום תמונה גדולה של ראש הממשלה שחזר ממדריד לפני כניסת השבת. בעל המדור קוצף עלינו על פרסום הדברים אך אינו מכחיש אותם.

גם כותבים דגולים זוכים להתקפה מ "שערים". על חיים חפר, למשל, נכתב: "החרזן הקשיש חיים חפר שוב מצא עצמו נטול מוזה, כפי שקורה לו מדי פעם מאז החל לכתוב את הטור שלו לפני כארבע מאות שנה".

המעניין בכל הסיפור הוא ש "שערים" מביא את צילום הקטע מ "דבר" אך טשטש אותו ב "טיפקס", כדי שהקוראים לא ידעו מה נכתב באמת, וכך יכול היה להוציא דברים מהקשרם ולייחס לנו כוונות שלא היו.

מעניין שרק הקטע מ "דבר" זכה לטיפול של טיפקס. כל הקטעים האחרים, לרבות המקאמה של חפר, ש "שערים" מצולמים בשלמותם. אך את הקטע מ "דבר" אין מתירים לקרוא. אולי בכל זאת כתבנו שם משהו שצריך לעניין את חברי פא"י ?

דפים בנושא:


הערות: כתבתו של נח זבולוני מתייחסת לכתבה לב כסיל בעיתון "שערים".


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב שינקין 45, תל אביב (בית "דבר") | רחוב פרישמן 64, תל אביב (מערכת בטאון פועלי אגודת ישראל - שערים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות