לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ועוד כהנה וכהנא


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 13/02/1992 (יום חמישי)
בנימין זאב כהנא, בנו של מאיר כהנא, פרש, כידוע, מתנועת "כך" והקים אירגון הנקרא "עוד כהנא חי". בעת האחרונה מציף כהנא הבן את בסיסי צה"ל בעלון שכותרתו "איגרת לחייל היהודי", ובו הוא מתריע כי "פוליטיקאים מהשמאל הקיצוני השתלטו על צה"ל, ומסוגלים לקבוע ולדרוש שיהודי שרוצה למלא את חובותיו, לא יגוייס לצה"ל".

באיגרת הוא מוחה נגד אלה שדרשו משר הביטחון למנוע ממנו לשרת בצה"ל ולנקום נקמת אביו. הוא מבטיח כי שרת ישרת בצה"ל "על אפם וחמתם של שונאי ישראל התבוסתנים".

ואילו הפלג הירושלמי של "כך" פירסם גילוי דעת, ובו הוא מברך על פרישתו של עזר ויצמן מהכנסת ומחיים הפוליטיים. "ברוך שפטרנו מעונשו של זה", כותבים הם על ויצמן, שהיה מאדריכלי הסכם קמפ דייויד, "אשר הביאו את עם ישראל לוותר על שטחי מולדת".

הכרוז מתייחס גם להצעה למנות את ויצמן לנשיא המדינה ואומר: "לא ניתןלהחליף חומץ בן יין (הרצוג) באיש שהאכיל מרורים את עם ישראל".

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אושיסקין 31, ירושלים (תנועת כ"ך) | רחוב הנשיא 3, ירושלים (משכן נשיאי ישראל (משנת 1971))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות