לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הלובוויטשר בעד: אגו"י ופא"י ביחד


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | פעמי בחירות (עמוד 3) - 18/02/1992 (יום שלישי)
מסתמן שיתוף פעולה בין אגודת ישראל לפא"י (פועלי אגודת ישראל) לקראת הליכה ברשימה אחת לבחירות. זאת בניגוד לניחושים על רשימה של חסידי לובאוויטש, שתורכב מ "דזרטירים" (ברוסית: עריקים), כמו אליעזר מזרחי, מפורשי אגודת ישראל וח"כים אחרים.

אגודת ישראל "תתיישר" גם להבא לפי תכתיב הרבי מלובאוויטש על שלמות הארץ, כדי שתוכל ללכת עם הליכוד לקואליציה ממשלתית. סימנים ראשונים לכך נתן סגן שר הרווחה ח"כ מנחם פרוש, ברשימה שפירסם בשבוע שעבר, בה קרא לא לוותר על אף שעל מיהודה ושומרון.

הרבי מלובאוויטש כבר נתן את ברכתו לרשימה משותפת של אגודת ישראל ופא"י, כאשר ביקרו אצלו להתוועדות סגן השר לירושלים ח"כ אברהם ורדיגר ורעיתו. הם ביקשו את ברכת הרבי לשלום ביהדות התורה. הרבי ענה: "ויעשו כולם אגודה אחת ופועלי אגודה אחת". ח"כ ורדיגר ענה: "אמן".

כפי שנודע אין בדעת הרבי להקים רשימה חב"דית לכנסת, בשיתוף עם פא"י, מפני שהוא מודע לכך שאין להם ה "דביזיות" שיביאו ולו מנדט אחד.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר פעמי בחירות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’) | רחוב פרישמן 64, תל אביב (הסתדרות פועלי אגודת ישראל)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות