לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

למען ישיבת הרב ר' אריה לוין, שליט"א


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד ב') - 04/03/1951 (יום ראשון)
מכתב הברכה של הרב ר' אריה לוין שליט"א, רבם של אסירי וגולי ציון בכל התקופות, לועידה הארצית השניה של תנועת החרות, השאיר רושם כביר על כל הנוכחים ובתשואות סוערות הוא נתקבל ע"י צירי הועידה ואורחיה.
רבנו הגדול המלווה את התנועה הלאומית זה עשרות בשנים בדרכה שלא היתה אף פעם סוגה בשושנים ראוי לברכה ולהכרת טובה מהתנועה הלאומית, ובמה נכיר לו טובה ותודה על מעשיו הגדולים שאין להם תגמול ותמורה.

הצעתי היא: לא לרבים מאתנו ידועה העובדה שרבנו מקיים ישיבה שבה לומדים תורה ויראה ואהבת ישראל ברוח סבא ממש ברוח רבנו וברוחו של רבנו הגדול הרב קוק זצ"ל, בלי שום כחל ושרק וזרם. ולא לרבים ידוע שהרבנית אצילת הרוח והנפש וחלושת הגוף מאכילה ומבשלת עבור "בניה" - תלמידי הישיבה. ועוד לא לרבים ידועה העובדה הכי חשובה שרבנו למרות הכנסותיו שהן דלות בלאו הכי מפריש הוא חלק הגון מהן לטובת ישיבתו.
חברינו בעלי היכולת ומוסדות הכספיים של התנועה חייבים ורבנו ראוי לכך שדוקא התנועה הלאומית תהיה הראשונה שתושיט את עזרתה למפעל חייו הגדול של רבנו הגדול והוא: ישיבתו של רבנו הרב ר' אריה לוין שליט"א.
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1951

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר העצמאות נתניה (פתיחת הוועידה נערכה באולם קולנוע אסתר בכיכר העצמאות) | רחוב הרב חיים אבולעפיה 21, ירושלים (פינת רחוב רבי אריה לוין - ישיבת בית אריה - ישיבתו של רב אריה לוין)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות