לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עצרת "דגל התורה" תבוטל כנראה בשל אי-הופעת הרב שך


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 24/02/1992 (יום שני)
קרוב לוודאי שעצרת "דגל התורה" שהיתה אמורה להתקיים הערב בבנייני האומה בירושלים, תבוטל בשל "מזג האוויר הקשה והשלג העומד לרדת בעיר".

לכתבנו נודע ממקור מהימן ביותר, כי הסיבה האמיתית לביטול העצרת היא אחרת. כזכור, בסוף השבוע פורסם ב "דבר" לראשונה כי הרב אליעזר מנחם שך, נשיא מועצת גדולי התורה של "דגל התורה", ביטל את הופעתו בעצרת, בה עמד לפתוח את מערכת הבחירות לכנסת ה-13 ולבוא חשבון עם תנועת חב"ד והרבי מלובביץ', שעליו הכריזו מאמיניו כי הוא מלך המשיח.

כדי לא לתת פתחון פה ל "אגודת ישראל" שעימה מנהלת "דגל התורה" שיחות על איחוד שתי המפלגות לרשימה אחת לכנסת, ולא לתת לאגודה אפשרות לחזור בה מן האיחוד, העדיף הרב שך לבטל את הופעתו בעצרת.

לכן, כשנודע כי הרב שך לא יבוא לעצרת, או יבוא ולא יתקוף את הלובביצ'ר, פגה ההתעניינות בציבור הרחב, ובמיוחד בכלי התקשורת הכתובה והמשודרת. כדי לא לנחול אכזבה מאי-בואם של האלפים, כפי שציפו, החליטו ב "דגל התורה" כי "שב ואל תעשה עדיף", ומשום כך שוקלים בתנועה לבטל את העצרת.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: שדרות שז"ר 1, ירושלים (בנייני האומה) | רחוב הרב כהנמן 86, בני-ברק (בית "דגל התורה") | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות