לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

צור איתן או קוץ בישבן?


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 01/03/1992 (יום ראשון)
למה נלין על הגנרל הישראלי שאמר לחבר הקונגרס האמריקאי דייוויד אובי כי "ההתנחלויות הן קוץ בתחת" ? הלא את הכינוי הזה העניקו הלובביצ'ים לראש הממשלה יצחק שמיר.

בהקשר לקריאתו של הרבי מלובביץ' ליצחק שמיר להפסיק את השיחות עם ארצות ערב על ענייני אוטונומיה, פרסמו אנשי חב"ד בארץ סימוכין מן המקורות לדברי האדמו"ר, ולפיהם אם שמיר לא יעמוד כצור איתן, אז יהפך לקוץ בישבן.

הם כותבים כי למלה שמיר יש שני פירושים. האחד: אבן חזקה מצור, לפי הפסוק ביחזקאל (ג' ט"ו): "כשמיר חזק מצור נתתי ... לא תירא אותם ולא תחת מפניהם".

פירוש אחר למלה שמיר הוא קוץ, כפי שכתוב בישעיהו (י' י"ז): "והיה אור ישראל לאש וקדושו ללהבה, ובערה ואכלה שיתו ושמירו ביום אחד". לפי המפרשים, שיתו ושמירו הם מיני קוצים וברקנים. עכשיו שמיר צריך לבחור אם הוא מעדיף להיות צור איתן או קוץ ב ...

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב סמולנסקין 9, ירושלים (פינת רחוב בלפור - בית ראש הממשלה - בית אגיון (משנת 1974)) | כפר חב"ד | 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות