לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

רבנים בארה"ב ניסו למנוע פגישת שפירא-בוש


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 09/03/1992 (יום שני)
רבני אמריקה המזוהים עם הימין הקיצוני, ניסו למנוע את הפגישה האמורה להתקיים היום בבית הלבן בין הרב הראשי לישראל אברהם שפירא, לבין נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש. זאת, כמחאה על הלחץ שהממשל האמריקאי מפעיל על ישראל במתן הערבויות.

הרב הראשי שפירא יצא לארה"ב לפני שבוע ימים על פי הזמנת הבית הלבן. על פי התכנון יתקבל היום הרב הראשי אצל הנשיא בוש לדיון על בעיות יהודיות אקטואליות שונות.

במשך השבוע שחלף קיים הרב שפירא פגישות עם ארגונים ומוסדות יהודיים שונים עימם דן בשורה של בעיות הלכתיות כגון אישות, עגונות וענייני כשרות. בסוף השבוע נתקבל הרב שפירא על ידי ראשי הסתדרות הרבנים באמריקה המזוהה עם המפד"ל.

במסגרת זאת שאל אחד ממנהיגי הסתדרות הרבנים את הרב שפירא האם לא רצוי שהרב לא יקיים את הפגישה עם הנשיא, שיש בה משום הוקרה והכרה לנשיא בזמן שהממשל מתנכר להתנחלויות ומפעיל לחץ על אי-מתן הערבויות. הרב ענה ואמר: "לב מלכים ושרים ביד השם".

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 305 Seventh Avenue, ניו יורק, ארצות הברית (הסתדרות הרבנים דאמריקה) | 1600 Pennsylvania Ave, וושינגטון, ארצות הברית (הבית הלבן) | שכונת קרית משה, ירושלים (ביתו של הרב אברהם שפירא (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות