לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עשראווי וחוסייני ל "נטורים" נפעל לאיתור הנעדר יהודה כץ


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 18/03/1992 (יום רביעי)
חנן עשראווי ופייסל חוסייני הבטיחו ל "נטורי קרתא" בירושלים לפעול לאיתורו ולשחרורו של החייל יקותיאל יהודה כץ [ * ] , שנעדר מ-1982, מאז מלחמת לבנון.

ה "נטורים" התבקשו להיפגש עם שני המנהיגים הפלסטינים על-ידי משפחת כץ, לאחר שהשתטחותה על קברו של ר' נחמן מברסלב שבאוקראינה (קיבלה רשיון כניסה לברית המועצות מח"כ לשעבר מאיר וילנר, על חשבון מכסת הרשיונות של מק"י) וכן פנייתה לרבי מלובאוויץ' העלו חרס.

"מועצת השבעה", המוסד העליון של נטורי קרתא, קיים ישיבה מיוחדת בנדון והחליטה להיענות לבקשת משפחת כץ, למרות שבנה היה חייל ב "צבא הכובש".

ובכן, אתמול התייצבה משלחת "נטורי קרתא", בראשות "שר החוץ", הרב משה הירש, בפני עשראווי וחוסייני וביקשה מהם לנצל את שיחות השלום למען איתורו ושחרורו של הנעדר. כאמור, ראשי המשלחת הבטיחו להתעניין בגורלו ולעשות הכל לשחרורו.

"נטורי קרתא" מאשימים את הממשלה הציונית, כי לא עשתה די להשגת מידע על מקום הימצאו של כץ. הם הסכימו עם עמדתה של עשראווי, כי הצעת האוטונומיה של הציונים דומה לאפרטהייד בדרום-אפריקה.

בהזדמנות זו ביקשו ה "נטורים" מראשי הפלסטינים להשתתף בבחירות שיתקיימו בספטמבר בשטחים, תוך הדגשה כי הם עצמם מחרימים את הבחירות לכנסת.

נציגי הפלסטינים, מצדם, הציעו ל "נטורים" לערוך בחירות ב "שטחים הכבושים" - מאה שערים והסביבה - עד הקמת מדינה פלסטינית, כדי להבטיח את האינטרסים של "היהודים הפלסטינים" בכל שטח "פלסטינה".

הערות:
* יהודה כץ, זכריה באומל וצבי פלדמן נעדרים מקרב סולטאן יעקב.


דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אבו עובידה אבן אל ג’ארח, ירושלים (אוריינט האוס - המטה של אש"ף בירושלים ומקומו של פייסל חוסייני) | Sultan Yaaqoub, לבנון | רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות