לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הודות לשמן המשחה


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 22/03/1992 (יום ראשון)
את ההטבה הניכרת, שחלה במצבו הבריאותי של הרבי מלובביץ', מייחסים חסידיו לתרופת-פלא לא קונבנציונלית, שהכין עבורו זקן המקובלים בירושלים.

כאשר הורע מצב בריאותו של הרבי החב"די והכל נקראו לערוך תפילות לשלומו, הלך זקן המקובלים הישיש, הרבי יצחק כדורי, וערך עם מניין מתלמידיו "תיקון חצות" ליד הכותל. ה "תיקון" נמשך עד אור הבוקר ובמהלכו קראו תפילה מיוחדת שחיברו במיוחד עבור הרבי. תוך כדי התפילה הכינו בקבוק שמן מיוחד בצירוף קמעות ולחשים ושלחו אותו עם שליח לחצר הרבי בברוקלין. את שמן המשחה מרחו על גופו של הרבי, ובעקבות זאת הוטב מצבו.

הניסוי בשמן מיוחד זה נעשה לפני כשנה כאשר הרב בן ציון, ראש ישיבת פורת יוסף ורב שכונה בירושלים, לקה בשיתוק בידו הימנית ולא התאפשר לו להניח תפילין. החסידים הכינו שמן משחה וערכו תפילות לשלומו, ולאחר שמרחו את ידו בשמן זה הוטב מצבו והוא הבריא לגמרי. בשבוע שעבר חזרו והכינו שמן דומה לרבי מלובביץ', וכעת יכולים חסידיו לנשום לרווחה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’) | הכותל המערבי ירושלים | רחובות הבוכרים 19, ירושלים (ישיבת נחלת יצחק - ישיבתו של הרב יצחק כדורי)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות