לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

נטורי קרתא בירכו "הגומל" על הינצלו של יאסר ערפאת


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 12/04/1992 (יום ראשון)
"נטורי קרתא" בירושלים ובתפוצות שמחו לשמע הידיעה כי יאסר ערפאת נותר בחיים ושלחו לו ברכת החלמה שלמה ומהירה, ובשבת אף ערכו לו ברכות "מי שברך" ואמירת "ברכת הגומל" בעלייה לתורה.

את ה "נס" שקרה לערפאת, שיצא משברי המטוס [ * ] רק עם שריטות, זוקפים ה "נטורים" לאמירת תפילות מיוחדות ופרקי תהילים בציבור בימי העדרו.

"שר החוץ" של הנטורים, הרב משה הירש, אמר בתדריך לכלי התקשורת בחו"ל, כי הם ידעו שערפאת יישאר בחיים, בגלל שיש לו "סיעתא דשמיא לכל אורך הדרך" ולא יאונה לו שום רע, וכי השמחה שהיתה בימי העדרו אצל ה "ציונים" היתה די מוקדמת, כי "מאוד עמקו מחשבותיך איש בער לא ידע". הנטורים לבשו בגדי חג בהיוודע להם כי ערפאת נשאר בחיים וברכו את ברכת "הטוב והמטיב".

כמו כן פירסמו מודעות ברכה לכבוד האירוע, והדגישו את "ישועת ה' כהרף עין", "ליהודים היתה אורה ושמחה" ולציונים יום אבל ויגון.

בד בבד קיבלו ה "נטורים" בברכה את ביטול ההתפטרות של שר החוץ, דוד לוי, ו- "עמיתו" הרב משה הירש הצהיר כי לוי, חרף היותו "ציוני", הוא גמיש יותר מה "טרוריסט יצחק שמיר שידיו מגואלות בדם יהודי וערבי יחד", כדבריהם.

הערות: * מדובר בתאונה בה התרסק מטוסו של ערפאת במדבר הלובי ב- 8/4/1992, תאונה בה נהרגו 3 מנוסעי המטוס, וכתוצאה מההתרסקות, נגרמה לערפאת פגיעה שתוצאותיה היו הרעד בשפתיו בזמן הדיבור.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Ma’tan as-Sarra, לוב (בקרבת מקום זה במדבר הלובי התרסק מטוסו של ערפאת) | רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער)) | Hammam Chott, תוניסיה (מפקדת אש"ף משנת 1984-1993)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות