לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

אוניברסיטה לכל זרם


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 27/02/1951 (יום שלישי)
הרב י. ל. מימון פיתח את רעיון חידוש הסנהדרין בישראל - במסיבת קבלת פנים שנערכה לכבודו בניו יורק - וגילה את פרטי תכניתו בנידון זה: להקים אוניברסיטה עממית-דתית בירושלים שממנה עתידים לצמוח גדולי ישראל בשביל הסנהדרין בעתיד.

לא הישיבות הגדולות שבהן התחנכו ומתחנכים גדולי התורה והוראה בישראל, אלא דוקא האוניברסיטה שעליה מדבר הרב מימון תהיה מסוגלת להוציא מתוכה מועמדים לסנהדרין בין לגדולה ובין לקטנה, שהרי לפי הרמב"ם צריך חבר סנהדריין להיות מחונן ומצויד בסגולות הבאות: אנשים חכמים, נבונים, מופלגים בחכמת התורה, בעלי דיעה מרובה, יודעים קצת משאר חכמות כגון רפואות וחשבון ותקופות ומזלות וכו'.

מילא, לא נעמוד על כך שתלמידי האוניברסיטה הדתית יהיו בוגרי בתי הספר התיכוניים ואפילו של זרם המזרחי שגם בהם לומדים חכמת התורה על קצה המזלג, שאין לקוות שהאוניברסיטה הזאת תוכל להעניק את בוגריה את התאר מופלג בחכמת התורה ובעלי דיעה מרובה.

אלא מהו פרי ההילולים שיצמח מהאוניברסיטה החדשה ? - פירוד-זרמים חדש דומה לזה שקיים בגני ילדים, בבתי ספר העממיים ובבתי הספר התיכונים. יש ל"קוות" שבמקום אוניברסיטה אחת הקיימת נהיה עדים בעגלא ובזמן קריב לכמה אוניברסיטאות כמספר הזרמים בישראל ... והם: הכללי, מזרחי, הסתדרותי, אגודתי, תת-זרם "עובד הדתי".
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1951

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ניו יורק | ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות