לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הבד"ץ שוקל הטלת חרם על המשתתפים בבחירות


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | בחירות 92' (עמוד 3) - 12/06/1992 (יום ששי)
חרדים בירושלים מוקיעים את הופעתו של שר הקליטה, הרב יצחק פרץ, בתשדירי תעמולת הבחירות בטלוויזיה מטעם רשימת אגו"י, דגל התורה ומוריה. לטענתם, הרב פרץ מככב בטלוויזיה, מכשיר טמא ומשוקץ.

הבד"ץ של העדה החרדית בירושלים שוקל להטיל חרם על כל מי שישתתף בבחירות לכנסת. עד עתה אסר הבד"ץ להשתתף בבחירות משום שהשתתפות בבחירות הינה עוון חמור של חילול השם. "הצטרפות לרשעים ופעלוליהם הרסנית, ויש בה גם בחירת נשים, שגדולי התורה וראשי אגו"י בדור הקודם, כגון "החפץ חיים", האדמו"ר מגור והרב חיים עוזר גרודזנסקי אסרו, ואין בכח של מישהו לבטלה כי התורה היא נצחית".

הפרוצדורה של הטלת חרם היא כדלהלן: הדלקת נרות שחורים וכיבוים, תקיעות בשופר, הפיכת המיטות והטלת קללות נמרצות. המנודה מורחק מהציבור דלת אמות, עליו לנהוג כאבל, לא להסתפר, לא לכבס בגדים ולא לנעול סנדלים. לא מלים את בניו, ומגרשים את ילדיו מתלמוד תורה ומהישיבה וכהנה וכהנה.

על השאלה מדוע לא הוטל חרם על המופיעים ברשימת אגו"י בבחירות הקודמות, השלוא גם הם הופיעו בטלוויזיה הטמאה, השיבו החרדים כי אז עשו זאת אנשי לובביץ', ואצלם זה עוד תעלול ופעלול, ואין משיבים עליהם. אבל מה למועמד השני ברשימת אגו"י ודגל התורה, גם אם הוא איש עדות המזרח, להופיע במכשיר טמא זה?

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר בחירות 92' 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | הכנסת ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות