לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מצע ומרור


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 23/06/1992 (יום שלישי)
כבר פורסם שהחרדים הקיצוניים מאיימים בקללות, חרמות ונידויים, על מי שישתתף בבחירות. בהקשר זה סיפר לנו הרב יעקב קצנלנבוגן, יו"ר פועלי אגודת ישראל בירושלים, את הסיפור הבא:

היה זה באחת ממערכות הבחירות לכנסת כאשר העדה החרדית ונטורי קרתא קראו להחרים את הבחירות והזהירו כי מי שיצביע צפוי לקללות ועונשים אחרים. או אז יצא הגאון דב בריש ויידנפלד, בעל "כוכב יעקב", חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, בקריאה נרגשת להצביע עבור אגודת ישראל ואמר כי ההצבעה היא מצווה מדאורייתא (כלומר, מן התורה), כמו מצוות אכילת מצה בסדר פסח.

על כך הגיב גאון אחר, הרב יחזקאל אברמסקי בעל "חזון יחזקאל", אף הוא היה חבר מועצת גדולי התורה, ואמר: "לא שקולה ההצבעה בבחירות לאכילת מצה אלא לאכילת מרור. וזו איננה מצווה מדאורייתא אלא מצווה מדרבנן".

עניין של השקפה.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב מאה שערים 24, ירושלים (בית ברינקר - אולם הסתדרות פועלי אגודת ישראל) | הכנסת ירושלים | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות