לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"הצופה לרשע - וחפץ בצדק" ?


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 27/05/1951 (יום ראשון)
עלהאשמה הרצינית והחמורה שהשמיע מר מ. בגין יו"ר מרכז התנועה באסיפה ענקית מתחת כיפת השמים בחצר "למל" בירושלים, שתכנית "פיצוץ הכנסת" [ * ] בוימה ע"י הש"י של בן גוריון, מסרו רוב עיתוני הבוקר ואפילו "הארץ" "המתון" וה- "פרוגרסיבי".

רק עיתון אחד, ו "הצופה" שמו שחבריו בכנסת נגררים פעם אחרי הקואליציה ופעם אחר האופוזיציה בתקוה שהיא תהווה הקואליציה - עבר בשתיקה על האספה הנ"ל ועל האשמה שהוטלה בה.

נשאלת השאלה? האם אנשי "הצופה" אינם מאמינים בזה שהתכנית בוימה על ידי הש"י ומאמינים לאנשי הש"י? או מסיבה אחרת עברו על כך בשתיקה, והיא: לא להרגיז יותר מדי את ה- "בוס העכשווי" שלהם והוא מפא"י ...

הערות: * כנראה ומדובר בתוכנית "מבצע כלה" שנערכה ע"י ברית הקנאים ובה תכננה המחתרת הדתית להשליך פצצת עשן במליאת הכנסת, כמחאה על הדיון בגיוס בנות לצה"ל. הפעולה לא יצאה לפועל מאחר והישיבה נסגרה טרם זמנה, עקב חשש יו"ר הכנסת. לאחר הפעולה, נעצרו חברי המחתרת ע"י השב"כ.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1951

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 24, ירושלים (בית פרומין - משכן הכנסת עד שנת 1966) | רחוב הרצל 16, תל אביב (מערכת עיתון "הצופה" בשנות ה-50 וה- 60) | רחוב ישעיהו 13, ירושלים (פינת רחוב דוד ילין - בית הספר "למל" - שכונת זכרון משה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות