לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"קללת איוב" חרדית על ח"כי יהדות התורה שהתחייבו לכנסת


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 17/07/1992 (יום ששי)
מיון מהיר:
העדה החרדית בירושלים מוקיעה את חברי הכנסת החרדיים (מאגודת ישראל ודגל התורה) על שהצהירו אמונים לחוקי הכנסת, כביכול מעל לחוקי התורה. העדה מקללת את חברי כנסת אלה ב "קללת איוב" עפ"ל (עפרה לפומיה), שלפי גירסה אחת בתלמוד חרף וגידף בה איוב כלפי מעלה.

בעוד שהח"כים החרדיים והמפד"ל מתקיפים מדי יום את ש"ס ואת שרת החינוך, שולמית אלוני, יצאה העדה החרדית בהתקפה חריפה על חברי הכנסת של אגודת ישראל ודגל התורה, המסרבים לשבת עם שולמית אלוני מחד, אך נשבעו אמונים לחוקי הכנסת, שהם חוקים עכו"מיים, רחמנא ליצלן.

העדה הכריזה על היום (י"ב תמוז תשנ"ב) בו נשבעו חברי הכנסת אמונים לכנסת, כיום חירוף ונאצה בהיכלו של מלך מלכי המלכים, הקדוש-ברוך-הוא, בעיר הקודש ירושלים. "ביום זה עמדו הנציגים החרדיים בכנסת המינית בשם "יהדות התורה" ושומרי התורה, והצהירו אמונים לחוקי הכנסת, שהם מעל חוקי התורה", נאמר בהודעה.

"אוי לנו שכך עלתה בימינו ואבוי לנו על חילול השם ותורתו. לציבור החרדים האמיתי החרדים על כבוד שמו יתברך, קוראת העדה "חיזקו ונתחזקה, נחזק ונבצר את חומת ההתבדלות שלא להיגרר אחריהם, עד אשר ישיב השם את שבות עמו בביאת גואל צדק במהרה בימינו אמן ואמן", לשון ההודעה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב הרב כהנמן 86, בני-ברק (בית "דגל התורה") | הכנסת ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות