לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

4 אנשי "נטורי קרתא" מונו יועצי המשלחת הפלסטינית

הרב הירש: נייעץ לאחינו הערבים לבטוח בקב"ה, שנגיע לחיסול מדינת ישראל ולהקמת מדינה פלסטינית


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 03/08/1992 (יום שני)
"שר החוץ" של נטורי קרתא, הרב משה הירש, עומד בראש משלחת "היהודים הפלסטינים" שישמשו יועצים למשלחת הפלסטינית לשיחות וושינגטון ב-24 באוגוסט. אישור רשמי לארבעה יועצים למשלחת מקרב הנטורים התקבל סמוך לכניסת השבת, בשמחה וצהלה.

כתבי המינויים, בצירוף תווי זיהוי, עליהם חתום פייסל אל-חוסייני בשלוש שפות, עברית, ערבית ואנגלית, והעברו לידי הרב הירש במשרד הנציגות הפלסטינית מידי חוסייני עצמו.

בתדרוך לעיתונאי חוץ מסר הרב הירש כי הוא יעמוד בראש המשלחת. הרב מסר כי ייעץ למשלחת הפלסטינית להמשיך במו"מ עם הציונים, לקראת קבלת אוטונומיה פלסטינית, שראשיתה חיסול המדינה הכופרת. "אנו נייעץ לאחינו הערבים לא להפעיל לחץ, אלא לאט לאט להתחיל במשחק, וכן לבטוח בקדוש ברוך הוא, שנגיע למטרתנו הקדושה, כמו שנאמר: "סור מרע ועשה טוב בקש שלום ורדפהו". "סור מרע" - חיסול מדינת ישראל, ו- "עשה טוב" - הקמת מדינה פלסטינית, ואז יקויים "בקש שלום ורדפהו".

הרב הירש אמר עוד: "השתתפות הנטורים במשלחת הפלסטינית תוכיח לעולם כולו, כי יהדות וציונות הם שני הפכים מנוגדים, וכי הערבים אינם אוייבי עם ישראל, אדרבא, המדינה הפלסטינית בראשות יאסר ערפאת, שתקום במהרה בימינו אמן, תשא באחריות לשלום כל האזרחים בלי הבדל דת, גזע ומין, וכולם ייהנו משיוויון זכויות מלא".

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 1000 H St NW, וושינגטון, ארצות הברית (במלון זה התאכסנה המשלחת הפלסטינית) (Grand Hyatt Hotel) | רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות