לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

רבנים לא-מפלגתיים זועמים על כוונה להפריע למגבית בארה"ב


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 12/08/1992 (יום רביעי)
רבנים ואישי ציבור בלתי מפלגתיים מסתייגים מהיוזמה שנקטו רבנים מסויימים, המזוהים עם המפד"ל, לצאת לארה"ב ולהפריע למגבית היהודית משום ששולמית אלוני מכהנת כשרת החינוך והתרבות.

בטאון המפד"ל "הצופה" מגלה כי "משלחת רבנים עשויה לצאת לארה"ב כדי לשכנע את המתפללים בבתי כנסת לחדול לתרום למגבית היהודית המאוחדת ואת הכסף שיועד למטרה זו לשלוח לקרן החינוך הדתי (מפד"ל) ". ההחלטה התגבשה, לפי הבטאון, עקב פגיעה חמורה בחינוך ממלכתי דתי מאז נכנסה אלוני לתפקידה.

"הצופה" מוסיף כי מסע הרבנים נגד המגבית יתקיים בארה"ב מחוף לחוף. בראש המשלחת תעמוד אישיות רבנית ידועה שעלתה מארה"ב לישראל והיא ממלאה כאן תפקידים מרכזיים בתחום החינוך והתרבות. עוד נאמר שראשי החינוך הדתי מתכוונים לבוא בדברים גם עם אגודת הרבנים באמריקה המזוהה עם אגו"י ועם היהדות החרדית (סאטמר) כדי שתשתף פעולה בענין זה.

בחוגים הדתיים הא-פוליטיים עוררה הידיעה סערת רוחות והם זועמים על "היוזמה האומללה" ומזכירים כי גם כשהליכוד היה בשלטון 15 שנה וקיפח את מוסדות ההסתדרות, קרי קופ"ח, לא רצו נציגיה באמריקה להפריע למגבית.

צולם במכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 132 Nassau Street, ניו יורק, ארצות הברית (אגודת הרבנים בארצות הברית - Union Of Orthodox Rabbis Of The United States And Canada) | דרך השדות 73, כפר שמריהו (ביתה של שולמית אלוני) | רחוב המלך ג’ורג’ 48, ירושלים (קרן היסוד - המגבית המאוחדת לישראל) | רחוב אבן גבירול 166, תל אביב (מרכז המפד"ל משנת 1957 (בית הקסטל, כיום בית וואלה)) | רחוב המסגר 66, תל אביב (מערכת עיתון "הצופה" בשנות ה-70 ואילך)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות