לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שירות דב


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 08/09/1992 (יום שלישי)
הרב משה הירש "שר החוץ" של נטורי קרתא בירושלים העומד בראש היועצים היהודים שליד המשלחת הפלסטינית בשיחות השלום בוושינגטון, הציע את "שירותיו הטובים" גם למשלחת הסורית לשיחות השלום.

בסוף שבוע חזר הרב הירש מועידת השלום בוושינגטון להתייעצות עם "מועצת השבעה" המוסד העליון של "נטורי קרתא" בירושלים, בה כיהן כראש היועצים היהודים למשלחת הפלסטינית, כאמור. כאשר ביקר אצל המשלחת הסורית, לפי הזמנתה, במלון "וושינגטון הילטון" קיים שיחה ארוכה עם דוברת המשלחת הגב' בושרא כנפאני, שבין היתר סיפרה על היחסים הטובים שהיו קיימים בעבר בין יהודים וערבים ולדוגמא ציינה את אביה שהיה רופא ועמד ביחסים ידידותיים עם רופא יהודי, תוך הדגשה כי המצב התדרדר בשנת תש"ח עם מלחמת השחרור שגרמה לבריחת ערבים מן הארץ.

בהזדמנות זו הציע "ייעוץ אובייקטיבי" לסורים בציינו כי שתי המשלחות מבזבזות זמן על נושא ששניהם מסכימים עליו והוא החלטות האו"ם 242, 338. הירש יעץ לסורים להגיש למשלחת ישראל נייר עבודה לשלום שיהיה מקובל גם על ה "ציונים" הטוענים כי כוונתם ורצונם רק בביטחון. בהצעת הסורים יקויימו אמצעי הביטחון בגבולות, וזה לדעתו צריך לספק את המשלחת הישראלית.

הרב הירש הדגיש כי הייעוץ שלו נוגע אך ורק לערבים שמטרתם להשיג הישגים טריטוריאליים, אבל ה "נטורים" מנהלים את המאבק נגד הציונות ומדינת ישראל כי הם מורדים במלכות שמיים ופורקים את עול התורה והמצוות ודוחקים את ה "קץ".

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 1000 H St NW, וושינגטון, ארצות הברית (המלון בו התארחה המשלחת הפלשתינית) (Grand Hyatt Hotel) | 1919 Connecticut Ave NW, וושינגטון, ארצות הברית (Washington Hilton) | רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות