לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרבי מלובביץ' נגד הרב שך: בזכות מי ניצלה מיאמי ביץ' ?


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 8) - 24/09/1992 (יום חמישי)
שניים אוחזין במיאמי ביץ',. זה אומר: בזכותי עמדה העיר בפני הסערה שפקדה את פלורידה, וזה אומר: בגללי נעצרה הסופה ולא גרמה נזקים רציניים ליהודי המקום.

המדובר בריב חדש שפרץ בין חסידי לובביץ' לבין הליטאים מבית מדרשו של הרב שך. החב"דניקים טוענים כי ההוריקן "אנדרו" שפקד את פלורידה לא פגע באלפי היהודים שנפשו במיאמי ביץ', מפני שחסידי חב"ד נשארו במקום, לפי עצת הרבי מלובביץ', והם שעצרו את הסערה.

ואילו לליטאים גירסה משלהם: הסערה פקדה גם את מיאמי ביץ', אבל העיר לא נפגעה בזכות חנות של תשמישי קדושה, המכילה אוצר של ספרי תורה, תפילין, מזוזות וכתבי יד עתיקי יומין, הנאמדים בהון עתק.

בעל חנות - שהוא ליטאי - החייב כספים רבים עבור האוצר, התקשר עם התקרב ההוריקאן אל ידידיו בבני-ברק וביקש שיתפללו למענו ולמען תשמישי הקדושה שלא ינזקו בסופה. ואכן, בבני-ברק התפללו, והסופה פסחה על החנות של הליטאי, וגם על בתים אחרים שזכו מן ההפקר.© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: בני-ברק | 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’) | מיאמי ביץ’, ארצות הברית
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות