לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

75 שנה לתנועת "עזרא"

הנשיא הרצוג משבח הקריאה לנוער החרדי לשרת בצה"ל


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 16/10/1992 (יום ששי)
נשיא המדינה חיים הרצוג העלה על נס את החלטת תנועת הנוער החרדי-לאומי "עזרא" הקובעת כי "התנועה רואה בשירות במסגרות צה"ל ושלוחותיו חובה וזכות כאחת וקרואת לכל בוגריה להצטיין במסגרת שבחרו, הן בהתגדלות בתורה והן בהצטיינות בתחום הצבאי ומעודדת את בוגריה המתאימים לצאת לקצונה ולהתקדם בסולם הפיקוד".

הנשיא היה אתמול אורח בכינוס בירושלים במלאות 75 שנה לתנועת "עזרא" מיסודם של פועלי אגודת-ישראל. נכחו גם הרבנים הראשיים, הרב אברהם שפירא והרב מרדכי אליהו. הרב שפירא אמר כי עם-ארצות היא הבעייה החריפה ביותר כיום בעם ישראל וציין כי תפקידה של תנועת נוער להילחם בכך. הרב אליהו ציטט מהתלמוד: "מול גילויים של כפירה ומינות לאו דווקא יש לרגום באתרוגים, אלא עלינו להיות אתרוגים בעצמנו, אתרוגים של גמילות חסדים, אתרוגים של תורה וממילא תכלה הכפירה והמינות". היו שראו בדבריו רמז להמלצה למתן ההתקפות על שולמית אלוני.

הנשיא הרצוג ציין את פעילותה הברוכה של התנועה בקליטת עליה ובהרתמות למשימות ציבוריות. הוא הפתיע את משתתפי הכינוס בצטטו מתוך החלטת ועידת "עזרא": "מול הרוחות הרעות המנשבות בחברה הישראלית היה לי כמשב רוח מרענן לקרוא את החלטות הוועידה ה-14 של תנועתכם ובמיוחד קריאתכם אל לנו לנהוג זלזול וביטול כלפי דעות והשקפות שאינן השקפותינו, עלינו לפעול לקירוב לבבות בין כל חלקי העם ולהדגיש את החשיבות באחדות ישראל ומניעת שנאת אחים. יש לשלול כל השקפה הפוגעת בכבוד האדם באשר הוא אדם".

כתב "דבר" מציין כי בתנועת "עזרא" מתנהל מאבק בין כוחות שמרניים לבין הדור החדש, הקרוב יותר להשקפה הציונית.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הנשיא 3, ירושלים (משכן נשיאי ישראל (משנת 1971)) | רחוב יפו 234, ירושלים (תנועת "עזרא" (מרכז התנועה הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות