לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חסידי בעלז: רק מינוי שופט עליון ערבי ימנע גזענות במערכת


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 13/11/1992 (יום ששי)
הרב ישראל אייכלר, עורך "המחנה החרדי" ביטאון חסידי בעלז, מוקיע במאמר את המשפט החילוני ואת שופטיו, "שרובם ככולם נמנים עם המיעוט האנטי-דתי הכופר בבורא עולם ומאמין בקופים מתורבתים ואוהב כלבים וחתולים ושונא בני אדם (הכוונה ליהודים חרדים) ".

לדברי הרב, "היינו צריכים לזעוק וללחוץ נגד התורמים בני משפחת רוטשילד שאבות אבותיהם היו יהודים כשרים שזכו לעשות צדקה וחסד, אשר נותנים יד להקמת היכל משפט המתנכר לאבינו שבשמים. אבל היות ואנו מתייחסים אל המשטר החילוני כאל משטר המנוכר ליהדות ואין לו וליהדות שום שייכות הרינו פטורים מלהילחם נגד החוקים והמשפטים הנוכריים שלהם", כותב הרב.

"מאידך גיסא, אם מדינת ישראל מבקשת באמת להיות מדינה חילונית דמוקרטית, יש מקום להציב ומייד שופט עליון ערבי. כיאות למדינה נאורה בעלת אוריינטציה שוויונית-מערבית אמריקאית. הצדק לא די שייעשה אלא גם צריך שייראה. יש מקום שמור לשופט אחד דתי, אחד ספרדי ואחת אשה ולא יהיה מקום לשופט ערבי? הערבים הם 17 אחוז מאזרחי המדינה החילונית-דמוקרטית ועוד כמה מיליוני ערבים נתונים לשליטי המדינה "הנאורה" ובג"ץ מהווה עבורם עוגן של צדק והגנה, מפני הריסת בתים וגירושים רחמנא ליצלן. כאשר נזכה לשופט ערבי נדע כולנו, כי חלילה לא נדבקה הגזענות של "אתה בחרתנו" במערכת המשפט האזרחית. אז גם נוכל להתמודד עם שאלת הלגיטימיות של שופטים מזרע ישראל, השופטים לפי חוקי העמים הנוכריים ומשליטים תרבות הגויים על עם ישראל בארץ ישראל", מסיים הרב אייכלר.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב דובר שלום 16, ירושלים (מערכת המחנה החרדי - קריית בעלז) | שערי משפט קרית בן גוריון, ירושלים (בית המשפט העליון (משנת 1992))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות