לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

המתנחלים מתנערים מאריק שרון


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 26/11/1992 (יום חמישי)
"אם אי אתה עולה מעלה מעלה, בעל כורחך אתה יורד מטה מטה" - אמרה זו, המיוחסת להגר"א (הגאון ר' אליהו מווילנא), מתאימה לחבר הכנסת אריאל שרון אשר במעמדו בליכוד ניכרים סימני ירידה חמורים.

עדות לכך מצוייה בהזמנה למסיבה השנתית הנערכת בניו-יורק לכבוד ישיבת בית אל שבשומרון. למסיבה מוזמנים יהודים אמריקאים עשירים המזוהים עם "גוש אמונים" והימין. כאשר שרון כיהן כשר, ובמיוחד כאשר היה שר הבינוי והשיכון וידו היתה בכל, היו מזמינים אותו כאורח כבוד. אחד ממייסדי הישיבה, יעקב כץ, אף שימש כיועצו של שרון לענייני התנחלויות.

השנה חל שינוי מעורר דאגה מבחינתו של שרון: אורח הכבוד במסיבה של ישיבת בית-אל יהיה לא אחר מאשר ביבי נתניהו. מארגני המסיבה כתבו בהזמנה: "האטרקציה של המסיבה תהיה בנימין (ביבי נתניהו), המנהיג הבולט והחשוב ביותר של הליכוד". כך חולפת תהילת העולם.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 1535 Broadway, ניו יורק, ארצות הברית (בכל השנים האחרונות נערכה הארוחה במלון זה, כך שסביר שגם בשנה זו) (Marriott Marquis) | חוות שיקמים (בית של אריאל שרון) | מבוא הישיבה, בית אל (קרית הישיבה בית אל)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות