לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

על רקע סלילת הכביש בגבעה הצרפתית בי-ם

העדה החרדית מגנה אגו"י ודגל התורה על שאינן עוזבות הקואליציה העירונית


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 08/01/1993 (יום ששי)
העדה החרדית בירושלים, המארגנת את ההפגנות נגד סלילת הכביש [ * ] על-ידי העירייה בגבעה הצרפתית, מוקיעה את המפלגות החרדיות אגודת ישראל ודגל התורה, על שאינן עוזבות את הקואליציה העירונית בירושלים.

ראשי העדה טוענים כי "אמנם המפלגות החרדיות משמיעות קול ענות חלושה של מחאה, אולם יש מרחק רב וניכר בין אמירה שלהם לבין הגישה בפועל. הם יודעים לגנות בכל פה את התבטאויותיו של ראש העיר טדי קולק, אולם איש מהם אינו חולם על עזיבת הקואליציה העירונית והם ממשיכים להתרווח בכורסאות השררה וליהנות ממנעמי השלטון".

החרדים מזכירים למפלגות חרדיות אלה את התנהגותן לפני שנים, בעת המערכה על החפירות "בעיר דוד". שתי המפלגות היו בקואליציה בממשלת הליכוד ואז ביכרו מפלגות אלה למלא פיהן מים, ובלבד שלא ייאלצו לפרוש מהקואליציה הממשלתית.

לחרדי ירושלים זכורה היטב התנהגות המפלגות החרדיות אז, ולכן, הם טוענים, "גם עכשיו מנהלות המפלגות מדיניות של "אחד בפה ואחד בלב". אנשי העדה החרדית טוענים כי כשמפלגות חרדיות נמצאות בעל כורחן באופוזיציה השיקול הראשון שלהן שמנחה אותן בצעדיהן הוא השיקול התקציבי ולכן הן מסרבות בכל תוקף להגיש אי-אמון בממשלה על רקע החפירות, פן יבולע לאחיזתן בכספי הממשלה.

דפים בנושא:


הערות: * בעת בניית כביש בגבעה הצרפתית, נמצאו במקום ארונות קבורה עתיקים (גלוקסמאות) דבר שהביא להפגנות של העדה החרדית נגד המשך העבודה במקום.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 1, ירושלים (עיריית ירושלים (משנת 1993)) | רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | הגבעה הצרפתית ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות