לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הוועדה ליבוא דחתה בקשת ה"רפורמים" לייבוא ספרי-תפילה


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 8) - 26/08/1960 (יום ששי)
הועדה הבינמשרדית הממשלתית ליבוא, דחתה את בקשתה של חברת יבוא ספרים, להביא מארצות-הברית מחזורים וספרי תפילה בנוסח ה"מתוקן" של הרפורמיים לחג הימים הנוראים. על כך נודע לסופרנו בירושלים.

חברה ליבוא ספרים שמאחוריה עומדים עסקני התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית בישראל, הגישה בקשה לקבלת רשיון יבוא להביא מחזורים בתרגום אנגלי ובנוסח "המתוקן" של התנועה הרפורמיסטית באמריקה. שמהם הושמטו התפילת על ציון וירושלים. המחזורים עמדו להימכר בארץ במחיר מוזל מאוד, והיו מופצים בין השכבות הרחבות בארץ.

הועדה הבינמשרדית המטפלת ברשיונות לסחורות ומוצרים המיוצרים בישראל, דנה בדבר והחליטה לא להיענות לבקשתה של החברה להבאת המחזורים, כי הדבר עלול לפגוע ביצור המקומי של ספרי קודש הנדפסים בישראל. בועדה זו משתתף גם ב"כ משרד הדתות שגם הוא תמך בדעה זו.

כפי שנמסר לנו מחוגי הרפורמיים, עומדים הם להגיש צו על תנאי על החלטה זו של הועדה, בנמקם את טענתם כי מחזורים וספרי תפילות בנוסח של הרפורמים אמנם נדפסים לע"ע בישראל ולכן הבאת המחזורים לא תפגע בייצור המקומי. כן נמסר לנו שעם הקמת היכל הרפורמי בירושלים ההולך ונשלם, תוקם גם חברה בירושלים להוצאת והדפסת ספרי תפילה ומחזורים בנוסח של הרפורמיים והקונסרבטיביים.
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 633 Third Ave, ניו יורק (6th floor התנועה ליהדות מתקדמת - רפורמים - The Union for Reform Judaism) | רחוב דוד המלך 13, ירושלים (מרכז התנועה ליהדות מתקדמת - רפורמית) | קריית הממשלה, ירושלים (ממשלת ישראל)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.