לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הבחירות לרבנים הראשיים נדחו ב-4 ימים לאפשר הרכבת גוף בוחר חדש


מאת: נח זבולוני וכתב עתי"ם
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 27/01/1993 (יום רביעי)
ועדת הבחירות לרבנים הראשיים לישראל הודיעה אתמול על דחיית מועד הבחירות לרבנים הראשיים בארבעה ימים, כדי להספיק לפרסם ברשומות את 20 אישי הציבור והרבנים שיהיו חברים בגוף הבוחר מטעם שר הדתות. הבחירות יתקיימו ביום א', ה-21 בפברואר, ל' בשבט.

הדחייה באה בעקבות הוראה של היועץ המשפטי לממשלה ובית המשפט הגבוה לצדק, בצו ביניים, לשנות את הרכב 20 המועמדים, שבתוכם נכללו גם רבנים, דיינים וחברי-כנסת, יותר מהמכסה המותרת בחוק.

הרשימה הורכבה במקור בידי סגן שר הדתות, הרב רפאל פנחסי, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, שמעון שבס. בין השמות, שהיו ברשימה המקורית: ח"כ דליה איציק, ח"כ אריה גמליאל והדיינים שילה רפאל ועזרא בר שלום. כעת יהיה על פנחסי להרכיב רשימה חדשה של 20 אישי ציבור, בהתאם להוראת הבג"ץ.

חוק הרבנות תש"ן מחייב עריכת בחירות עד תאריך א' אדר, ה-22 בפברואר, ולפי החוק, יש צורך לפרסם ברשומות את רשימת חברי הגוף הבוחר 21 יום קודם לבחירות. לכן נאלצה ועדת הבחירות לדחות את מועדן.

במי תומכת המפד"ל

הקיבוץ הדתי, המזוהה עם המפד"ל, מביע את תמיכתו ברבנים הרב שאר-ישוב כהן, רבה הראשי של חיפה, והרב חיים דוד הלוי, רבה הראשי של תל-אביב, כרבנים הראשיים לישראל. ראשי הקיבוץ הדתי מנמקים את ההחלטה בכך, שרבנים אלה מבטאים נאמנה את הציונות הדתית האמיתית ודעותיהם, השקפותיהם ופסקי ההלכה שלהם ואורחות חייהם מתאימים לבחירה זו. בהחלטה נאמר עוד, כי לרבנים אלה מחוייבות מוכחת לצה"ל באשר גם בני משפחותיהם שירתו בו.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב דובנוב 7, תל אביב (בית הקיבוץ הדתי, מערכת עמודים) | רחוב ירמיהו 80, ירושלים (הרבנות הראשית (החל משנת 1992))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות