לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

סופית: הרבי מלובביץ' לא יוכתר כמשיח ביום ראשון


מאת: נח זבולוני, אלי ברנר ועתי"ם
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 14) - 29/01/1993 (יום ששי)
ועדי הרבנים של חב"ד, בארה"ב ובישראל, חתמו אתמול על הודעה "המבהירה חד משמעית, כי בניגוד לפרסומים מעוותים בכלי התקשורת", ביום ראשון בערב לא יתקיים בחצר חב"ד טקס הכתרתו של הרבי מלובביץ', מנחם מנדל שניאורסון, למלך המשיח, וגם לא שום מאורע דרמטי או יוצא דופן אחר.

על ההודעה חתומים ועד הרבנים הכללי של חב"ד, בית דין צדק (הבד"צ) של קהילת חב"ד בקראון הייטס, ניו יורק, ועד רבני חב"ד בישראל. נאמר בה כי כל טקס ההכתרה שאמור היה להתקיים ביום ראשון הוא המצאה תקשורתית חסרת ביסוס.

עם זאת מציינים הרבנים, ייערכו "התוועדויות חסידיות", כנהוג אצל חסידי חב"ד בכל שנה ביום זה, שהוא יום פטירתו של הרבי מלובביץ' הקודם, יוסף יצחק שניאורסון, והיום בו קיבל את נשיאות חב"ד הרבי מלובביץ' הנוכחי.

בחסידות חב"ד העולמית נוצר ויכוח בעקבות ההכרזה על הכתרתו של הרבי למלך המשיח. פלג בחב"ד מתנגד למסע הפרסום שקדם להכרזה, בנימוק שהרבי מלובביץ' עצמו אמר כי הוא אינו המלך המשיח.

דובר חב"ד, מנחם ברוד, אמר בתגובה כי אכן "יש ויכוח האם צריכים לפרסם בראש חוצות שאנו סבורים שהרבי מלובביץ' הוא המלך המשיח".

רבנים מחב"ד ענו אתמול במסיבת עיתונאים בתל אביב, כי העובדה שאדמו"רים ורבנים מחוץ לחב"ד שומרים על שתיקה בעניין זה מצביעה על כך שאין הם שוללים את הדעה שהרבי מלובביץ' הוא המשיח.

השאלה, האם הרבי יוכרז כמלך המשיח ביום ראשון בחצות (לפי שעות ישראל) נראית בעיניהם שולית, שכן הרבי הוכרז כבר כמלך המשיח ועתה דרושה רק דחיפה אחרונה על ידי האלוהים שתיתן לו את הכוח להביא את הגאולה.

כאשר נשאלו הרבנים מה יקרה אם הרבי ימות, הם ענו כי המשיח יחיה חיי נצח, וכך גם בני דורו.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כפר חב"ד | 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות