לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"נטורי קרתא": משתתפים באבל על מות המופתי "זצ"ל"


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 09/02/1993 (יום שלישי)
"נטורי קרתא" בירושלים שלחו תנחומים לעם הפלסטיני ולמשפחת המופתי הירושלמי, השייח' סעיד אל-עלמי, עם מותו של המופתי, מי שהיה ה "סמל לדו-קיום בין שני העמים השמיים החיים בארץ הקודש".

מכתב התנחומים על פטירת המופתי הירושלמי, נשלח בשם "עשרות אלפי היהודים הפלסטינים המתגוררים בפלסטינה, ומאות אלפי היהודים החרדים בתפוצות המזוהים עם נטורי קרתא".

בין היתר נאמר במכתב: "בדמעות זולגות קיבלנו את הבשורה המרה על פטירת ידידנו האהוב, השייח' סעיד אל עלמי זצ"ל (זכר צדיק לברכה) ... יהיה רצון שנשמתו הטהורה של המופתי תשכון בגן העדן, ועל כך נתפלל לעילוי נשמתו". על החתום: הרב משה הירש, ראש היועצים היהודים ליד המשלחת הפלסטינית לשיחות השלום, ושר לעניינים יהודיים בממשלה הפלסטינית בראשותו של הנשיא, יאסר ערפאת".© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: מסגד אל אקצא, ירושלים (המופתי של ירושלים) | רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער)) | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות