לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

קשיים במתן ייצוג למפלגות קטנות במועצה הדתית בבירה


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 31/07/1963 (יום רביעי)
ראש עירית ירושלים מר מרדכי איש שלום עומד להיפגש עם שר הדתות הד"ר זרח ורהפטיג, כדי לברר איתו על איזה בסיס הוא מתכוון למנות את נציגיו במועצה הדתית של ירושלים.

בהתיעצות שהתקיימה בעיריית ירושלים בשאלה זו, הועלתה התביעה שהמועצה הדתית החדשה חייבת לשקף את יחסי הכוחות הציבוריים בעיר, בהתאם ליחסי הכוחות בעיריה.

מכיוון שהמועצה הדתית איננה יכולה לפי החוק להיות גדולה יותר במספר חבריה מהרשות המקומית דהיינו 21 חברים לירושלים, התגלה קושי במתן יצוג למפלגות הקטנות שלהן רק נציג אחד בלבד בעיריה.

בהתייעצות זו הועלתה ההצעה לתאם את המינויים עם משרד הדתות בצורה כזאת שגם למפלגות הקטנות ינתן ייצוג מתאים במועצה הדתית. אם כי הזכות הפורמלית למנות את חברי המועצה הדתית היא בידי שר הדתות, הרי חייבים להסכים למינויים גם הרשות המקומית וגם הרבנות המקומית. במידה ולא תושג הסכמה כזאת בין כל הצדדים, תכריע בענין סופית הממשלה כולה. קרוב לוודאי שהמפלגות הדתיות השואפות לרוב מכריע במועצה הדתית, לא תרצנה להביא את הענינים לידי משבר והכרעת הממשלה, שעלולה להיות לא לרוחם.
כפי שנודע טרם ביקש רשמית שר הדתות מהעיריה להמציא לו את רשימת מועמדיה אבל היות ולאחר שתתקבל דרישה זאת, יהיה בידי העיריה זמן של שלושים יום בלבד, כדי להחליט על מועמדיה, התחיל ראש העיר כבר בגישושים מפלגתיים מוקדמים.

דפים בנושא:
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | כנפי נשרים 7, ירושלים (המשרד לענייני דת) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות