לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ביוזמת שדולת הנשים:

"שנת העגונה" - ביום בחירת הרבנים

ביום ראשון יפגינו הנשים בי-ם: "טבעת סביב האצבע אינה טבעת סביב הצוואר"


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 19/02/1993 (יום ששי)
"שדולת הנשים בישראל למען הצדק והשוויון" הכריזה אתמול על "שנת העגונה" שתיפתח ביום ראשון הקרוב - יום בחירת הרבנים הראשיים לישראל.

"עיקר" - ארגון בין-לאומי של נשים למען מעוכבות גט ועגונות שבו מאוגדת בישראל נעמ"ת, ויצו, הדסה, אשה-לאשה, האשה וההלכה, שדולת הנשים בישראל והתנועה הפמיניסטית - יקיים ביום ראשון הפגנה מול היכל שלמה בירושלים. המפגינות ישאו כרזות עליהם סיסמאות כגון: "טבעת סביב האצבע אינה טבעת סביב צואר", "נישואים אינם בית כלא".

דוברת הארגון, לזלי זקס, מסרה, כי המפגינות יתבעו מהרבנים הראשיים שייבחרו מן הגוף הבוחר, המורכב מכל שכבות הציבור, למצוא פתרון מיידי למצוקה ההולכת וגוברת של אלפי נשים מסורבות גט ועגונות. עוד הן תובעות לקיים דיון דחוף בכנסת בבעיה הקשה.

זקס קבלה על בתי דין רבניים, שאינם מאפשרים לקבל נתונים מדוייקים על היקף התופעה, וכי היא אינה מבינה מה הצורך במעטה הסודיות. "ההערכה היא", אומרת לזלי זקס, "שמדובר באלפי נשים ויש עניין לאמת הערכה זו". משום כך פנתה אתמול דוברת השדולה לכל הנשים מעוכבות הגט והעגונות לקיים קשר עם הארגון ולמסור עדות במספרי הטלפון: 02-439966, 02-631381, 03-542172, 07-812364.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (היכל שלמה) | אלעזר (קואליציית עיקר מנוהלת מישוב זה) | רחוב ירמיהו 80, ירושלים (הרבנות הראשית (החל משנת 1992))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2022 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.