לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בני-ישראל מאיימים בשביתת-רעב נגד הרבנות הראשית


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 06/08/1963 (יום שלישי)
הוועד הארצי של עדת "בני ישראל", המתכנס בימים הקרובים לישיבה מיוחדת, עומד להחליט על צעדים חריפים במאבקו נגד ההנחיות של הרבות הראשית. בכנס זה תוכרז גם על שביתת רעב, שתערך ע"י בני העדה במשרדי הרבנות הראשית ומשרד הדתות בירושלים, וע"י כך להעתיק למישור זה את נקודת מאבקם נגד ההנחיות הללו.

במועצה הארצית של "בני ישראל", שהתכנסה בשוב השבוע שעבר בירושלים, תבעו נציגי העדה מדימונה, לוד, קרית-שמונה ומקומות אחרים, לנקוט בצעדים חריפים במאבקם נגד ההנחיות של הרבנות הראשית.
יחד עם זה הודיעו ראשי העדה כי הם אינם מזדהים עם הדרישות של 25 המשפחות השובתות זה השבוע השלישי ע"י הסוכנות היהודית, התובעות להחזירם להודו. "דרישה זו עלולה להזיק למדינת ישראל" - הדגישו ראשי העדה.

עם זאת טענו ראשי העדה, כי הממשלה לא עשתה מספיק בכדי לבטל את ההנחיות, שלפי דעתם הן מיותרות לגמרי ומהוות כעין "ספר שחור", המטיל כתם על העדה כולה. נציגי העדה דרשו להכריז מיד על שביתת רעב, שתערך על-יד משרדי הרבנות הראשית ומשרד הדתות, כמחאה נגד ההנחיות.

אתמול נתקבלו ראשי עדת "בני ישראל", מר יחזקאל אשטמקר, יו"ר העדה, ומר שמשון שמשון המזכיר הכללי, אצל הגב' רחל ינאית בן-צבי ודנו על בעיות חינוכיות של העדה, בהזדמנות זו בקשה רעית הנשיא המנוח מראשי העדה, לנצל את השפעתם על השובתים שע"י הסוכנות היהודית, שיפסיקו את השביתה ויפזרום לבתיהם.

דפים בנושא:


הערות: עדת בני ישראל היא קהילה הודית שעלתה ברובה לישראל ולפי המסורת הם צאצאי עשרות השבטים. בשנת 1964 החליטה הרבנות הראשית להכיר בהם כיהודים לכל דבר.
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Alibag, הודו (כפר בו היו מרוכזים רבים מקהילת "בני ישראל") | כנפי נשרים 7, ירושלים (המשרד לענייני דת) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות