לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הסינדיקט גבר על הרבי - מניות "גוטניק" צנחו


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | כלכלה וחברה (עמוד 8) - 13/05/1993 (יום חמישי)
בחצר האדמו"ר מלובאביץ', ב-770 איסטרן פארק, ברוקלין, סופקים כפיים, אוי ואבוי, ירדו המניות של חברת "גוטניק" ליהלומים. יוסף גוטניק, בן 41, מיליונר אוסטרלי ויד ימינו של הרבי הוא תורם גדול למוסדות חב"ד. גוטניק פירסם בשעתו את הנבואה של הרבי, שלפיה רווחי המכרה שלו באוסטרליה יגיעו למיליארדי דולרים, ובעקבות הפרסום קפץ ערך המניה בצורה חדה.
אך לא לעולם חוסן. חברת דה בירס השולטת על סינדיקט היהלומים העולמי, פרסמה שאין סיכויים רבים למצוא יהלומים במכרה של גוטניק, ובעקבות הפרסום צנחו המניות.

גוטניק מאשים שדה בירס מעלימה בכוונה מידע על הפוטנציאל הגדול של המכרה, לאחר שבהוראת הרבי דחה את דרישתה לשותפות בכל שטחי המכרות שלו. הוא דחה גם הסכם שהציעה לו למכור דרכה את כל היהלומים שיימצאו במכרה שלו. גוטניק פעל לשווק יהלומים ישירות לסוחרים בניו-יורק, אבל המניות צנחו.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר כלכלה וחברה 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 580 St Kilda Road, מלבורן, אוסטרליה (Edensor Nominees Pty Ltd - חברת האחזקות של יוסף גוטניק) | 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’) | Crownwood Road and Diamond Drive, יוהנסבורג, דרום אפריקה (De Beers Consolidated Mines)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות