לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

צפוי משבר חדש בעירית הבירה על רקע "הענשת" המפד"ל


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 15/08/1963 (יום חמישי)
משבר חדש בין השותפים בקואליציה העירונית בירושלים, עומד לפרוץ בימים הקרובים, בעקבות "מסע העונשין" שמפא"י ושותפיה "אגודת ישראל" ו- "אחדות עבודה", עומדים לנקוט נגד המפד"ל, בגלל התקפותיהם על הנהלת העיריה שהזניחה את עניני השבת.

במסגרת "מסע העונשין", החליטה הנהלת העיריה, נגד קולותיהם של המפד"ל, למנות את סגן ראש העיריה ר' משה פרוש מאגודת ישראל, למ"מ ראש העיריה בזמן העדרו, במקומו של מר משה גבירצמן סגן ראש העיריה מטעם המפד"ל, שהיה המ"מ הקבוע של ראש העיריה.

התקפת נציגי המפד"ל נגד הנהלת העיריה על הזנחת השבת, באה בישיבת המועצה האחרונה, ויש לציין כי דווקא מר משה פרוש יצא להגן על הנהלת העיריה, וטען כי עניני השבת בעיר נשמרים עתה ביותר הקפדה, וזכה עבור זה למחמאה מפיה של הגב' יהודית גינזבורג, חברת המועצה מטעם מפא"י.

נראה שהרוב בהנהלת העיריה החליט להעניש את המפד"ל ולהעניק פרס לאגודת ישראל.

נמסר כי בקרב צמרת המפד"ל בבירה, קיימת התמרמרות רבה נגד השופטים בקואליציה, והיחסים שהיו בין כה מתוחים סביב שאלת מינויו של מנהל מחלקת החינוך בעיריה, הולכים ומחריפים יותר, על ידי דחיקת רגלו של ר' משה גבירצמן מתפקיד מ"מ לראש העיריה שמלאו אותו תמיד.

Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב חזנוביץ 1, ירושלים (סניף המפד"ל בירושלים) | רחוב יפו 62, ירושלים (בית מפא"י)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות