לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

משלחת רבנים מישראל תבדוק את כלי המקדש במרתפי הוותיקן


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 5) - 01/09/1993 (יום רביעי)
משלחת רבנים וחוקרים בראשות הרב מנחם בורשטיין מירושלים תצא בקרוב לרומא לפי הזמנת הוותיקן, כדי לבדוק במרתפיו את כלי המקדש שנלקחו לאחר חורבן הבית והובאו לפי המסורת לרומא.

הרב בורשטין, ראש מכון פוע"ה (פוריות ורפואה לפי ההלכה), יצא לארה"ב כדי להיפגש עם ראשי הציבור הדתי והחרדי שם הזקוק לטיפול פוריות. בשהותו בניו-יורק נפגש הרב, שהוא חוקר בית המקדש וכליו, עם משלחת האפיפיור שביקרה בארה"ב, וסוכם על ביקור המשלחת הישראלית במרתפי הוותיקן על מנת לבדוק את כלי המקדש ... יצויין, כי בסמוך לביקור זה יבקר בוותיקן גם הרב הראשי לישראל, הרב ישראל מאיר לאו וייפגש עם האפיפיור. חוגים ממשלתיים רואים בשני הארועים התקרבות בין הוותיקן לישראל.

מכון פוע"ה בירושלים עוסק זה שנים בייעוץ והכוונה הלכתית רפואיים לזוגות עם בעיות פוריות. פיקוח הלכתי דומה סודר בבית חולים קורונל בניו-יורק ובעקבות ביקורו האחרון של הרב בורשטין סוכם עם פרופ' סיסיליה שמיט, מבית החולים האוניברסיטאי שליד אוניברסיטת ניו-יורק, על פיקוח הלכתי גם שם. אולם מכיוון שהתור להפרייה מלאכותית בארה"ב נמשך שנים ומחירו יקר ביותר, וגם הציבור הדתי בארה"ב מעדיף את הפיקוח הניתן בארץ מטעם פוע"ה במספר בתי חולים, סוכם להכין תשתית מתאימה להגעת זוגות מארה"ב לישראל, מתוך הכרה שרמת הטיפול אינה נופלת מהרמה בארה"ב.

דפים בנושא:
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: קריית הוותיקן, Vatican | רחוב עזריאל 19, ירושלים (מכון פוע"ה - גבעת שאול) | הר הבית ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות