לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב לאו קורא למתנחלים לפעול בדרכי שלום


מאת: נח זבולוני ועתי"ם
פורסם: דבר | פלסטינים תחילה (עמוד 3) - 02/09/1993 (יום חמישי)
הרב הראשי לישראל ישראל לאו סייר אתמול ביישובי השומרון, וקרא למתיישבי יש"ע לפעול בדרכי שלום ולשמור על האחדות בין כל פלגי העם. "במקום שבו מפגינים, נפסקת ההידברות", אמר הרב לאו.

בתשובה לשאלת מתיישבים אמר לאו, כי בבוא היום תכונס מועצת הרבנות הראשית כדי לגבש את החלטתה בנושא השלום, ותשמע דעות מומחים מכל התחומים.

הרב יהודה עמיטל, ראש תנועת מימד וישיבת ההסדר "הר-עציון", תקף בחריפות את רבני יש"ע, המדברים על מלחמת אחים. הרב עמיטל תומך בהסכם הצפוי עם הפלסטינים, כמובן תוך שמירה על בטחון המתיישבים.

הרב יהודה עמיטל, ראש תנועת מימד - התנועה להתחדשות הציונית הדתית, וראש ישיבת ההסדר "הר עציון", גינה בחריפות את הגורמים ביש"ע, המדברים על מלחמת אחים. "מי שמעלה על דל שפתותיו את המלים "מלחמת אחים", שפירושן הרג וטבח של יהודים, אין בינו לבין תורת ישראל ולא כלום. הוא גורם לחילול שם שמים ולחילול התורה הקדושה שהוא, כביכול, מתיימר להציג אותה", אמר.

הרב עמיטל הביע תמיכה בתכנית "עזה ויריחו תחילה". הוא רואה בתכנית סיכוי לקידום השלום וקץ לשפיכת דמים של דורות תוך הבטחת ההתיישבות בארץ ישראל ושמירת בטחונם של המתיישבים.© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר פלסטינים תחילה 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יד חרוצים 15, ירושלים (מפלגת מימד) | רחוב ירמיהו 80, ירושלים (הרבנות הראשית (החל משנת 1992)) | הגדה המערבית
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות