לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"מפגש הרב לאו עם האפיפיור - חילול השם"


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 5) - 05/09/1993 (יום ראשון)
חוגים חרדיים בארץ ובחו"ל מנסים לטרפד את הפגישה של הרב הראשי לישראל, ישראל לאו, עם האפיפיור פאולוס השני, שמתוכננת להיערך בין ראש השנה ליום כיפור, בוותיקן. הפגישה אמורה להביא להתקרבות בין הוותיקן למדינת ישראל.

גוף בשם "אברכי הישיבות בישראל וארה"ב" שיגר מכתב לגדולי הרבנים בארץ ובחו"ל, ביניהם שלמה זלמן אוירבך ושלום יוסף אלישיב מירושלים, בו מתריעים האברכים על הכבוד שיוענק לכנסיה הקתולית על ידי הרבנות הראשית לישראל בפגישה בין הרב הראשי לאפיפיור.

מצדדי הפגישה מזכירים כי בעבר נפגש כבר רב ראשי לישראל, יצחק אייזיק הרצוג, אם האפיפיור ברומא. היה זה כאשר הרב ביקש שהאפיפיור יצווה על הכמרים לשחרר את הילדים הנמצאים במנזרים בזמן השואה. לעומת זאת טוענים המתנגדים, כי הרב הראשי יצחק נסים ז"ל, סירב בשעתו לקבל את האפיפיור כאשר ביקר בארץ.

במכתב מבקשים אברכי הישיבות כי ראשי התורה יקבעו עמדה ברורה ויסכלו כל מחשבות של הרב לאו בעודן באיבן. הם מזכירים כי הרב יוסף דב הלוי סולובייציק מבוסטון פירסם אזהרות חמורות לכל רבני ארה"ב, ואסר עליהם כל מגע עם ראשי הכנסיה.

לדברי חוגי חרדים אלה, מפגש עם האפיפיור יהיה בחזקת חילול השם.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: קריית הוותיקן, Vatican (Palazzo Apostolico - Apostolic Palace - מושבו הרשמי של האפיפיור) | רחוב ירמיהו 80, ירושלים (הרבנות הראשית (החל משנת 1992))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות