לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בטאונים חרדיים מגנים את הליכוד ואת חב"ד על ההתנגדות להסכם

הרב אייכלר: "מי שמוכן להקריב חיי אדם, ובלבד לא להכנע לטרור, ולא לדבר עם מרצחים - שיסכן את חייו הוא ולא את חיי האחרים"


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דף חדש (עמוד 4) - 10/09/1993 (יום ששי)
מיון מהיר:
חב"ד
דגל התורה
1993
בטאון "העדה החרדית", וחצר חסידי בעלז, מוקיעים את הליכוד ואת חב"ד המתנגדים להסכם השלום עם הפלסטינים, מסיתים להתגרות באומות הערביות, ומסכנים נפשות בישראל.

בבטאון "העדה החרדית" נכתב כי אנשי הליכוד, שמקורם במפלגת "חרות" אשר ראשיה הינם המרצחים הידועים אנשי לח"י ואצ"ל, מסיתים גם כיום להתגרות בארצות ערביות ומסכנים נפשות בישראל.

במיוחד זכתה חב"ד לבקורת חריפה על שבמקום "להריע בימי אלול על דברי חומת התשובה לפני יום הדין, עוסקים הם בעריכת הפגנות ומשמשים כראש המחץ של המפגינים". עוד גינה הבטאון את המפלגות החרדיות, כגון דגל התורה, אשר "חרטו על דגלם את היתר החזרת שטחים תמורת שלום משום פיקוח נפש", על שהפכו בימים אלה את עורם "והצביעות חוגגת".

גם בטאון חסידי בעלז עורך חשבון עם הליכוד ועם חב"ד. "מי שמוכן להקריב חיי אדם, ובלבד לא להכנע לטרור, ולא לדבר עם מרצחים - שיסכן את חייו הוא ולא את חיי האחרים" כותב הרב ישראל אייכלר, עורך הבטאון ויד ימינו של הרבי מבעלז.
הוא מוסיף ואומר "גדולי התורה כולם מסכימים לעקרון שפיקוח נפש דוחה שטחים מי שמוכן להקריב קורבנות אדם עבור ריבונות ישראלית על השטחים איננו חרדי. הוא ציוני במובן המסוכן ביותר של המילה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דף חדש 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 38, תל אביב (מצודת זאב - מרכז תנועת חרות - גח"ל - הליכוד) | כפר חב"ד | רחוב דובר שלום 16, ירושלים (מערכת המחנה החרדי - קריית בעלז) | רחוב מאה שערים 71, ירושלים (מערכת "העדה" - בטאון העדה החרדית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות