לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

סנטורים הבטיחו לשומרונים: בכל הסכם - עתידכם מובטח


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 07/12/1993 (יום שלישי)
סנטורים אמריקאיים ופקידים בכירים בסטייט-דיפרטמנט בוושינגטון, הבטיחו למשלחת שומרונית מהארץ, כי בכל התפתחות לקראת הסכם השלום הסופי בין ממשלת ישראל לאש"ף יובטח עתידם של השומרונים - על כל מסר דובר הקהילה השומרונית בשכם ובחולון.

משלחת הקהילה השומרונית בשכם ובחולון עשתה בארה"ב למען העניין השומרוני כדי להבטיח זכויותיהם הדתיות והחברתיות בכל מצב מדיני שיחול באזורים שלא יהיו בשלטון מדינת ישראל. המדובר בעדה שומרונית המתגוררת בשכם ומונה כ-270 נפש.

על תוצאות החיוביות הראשונות של מסע המשלחת השומרונית מסר הדובר, כי בעזרת אנשי קשר ופעילים למען העניין השומרוני המקיימים שיחות מרוכזות ועקביות עם סנטורים רבי-השפעה בוושינגטון ועם פקידים בכירים במשרד החוץ האאמריקאי. נוסף להבטחה זו תוגש בקרוב עצומה של אישים אמריקאיים הקוראת לממשלת ארה"ב להפעיל את השפעתה על כל הצדדים במזרח התיכון (ישראל ואש"פ) להבטיח את זכויותיהם של השומרונים.

במקביל, פועל בישראל יועץ שר הדתות (תיק הדתות בידי ראש הממשלה ושר הבטחון יצחק רבין), ישראל ליפל המקיים פגישות עם ראשי המחלקות לשומרונים, נוצרים ומוסלמים במשרד הדתות, שמקומותיהם הקדושים נמצאים באזורים הנתונים במחלוקת מדינית, להבטחת מעבר חפשי של בני דתות אלה בכל עת לצרכים דתיים או חברתיים ממדינת ישראל ואליה.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: שכם, פלשתין (חראת סמארה (ח’ירבת סמארה) - הרובע השומרוני בשכם (משוער)) | שכונת נווה פנחס, חולון (שכונת השומרונים) | Constitution Ave NE & First St NE, וושינגטון, ארצות הברית (הסנאט של ארצות הברית - הקפיטול)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות