לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שמועות על צירוף אגו"י לממשלה

האדמו"ר מגור הגיע לביקור פתע בבית הרב הראשי לאו


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 21/02/1994 (יום שני)
ביקורו של האדמו"ר מגור אצל הרב הראשי ישראל מאיר לאו הפריח שמועות פוליטיות על כוונת אגו"י להיכנס לממשלה ולהרחיב את הקואליציה.

האדמו"ר מגור, הרב פנחס מנחם אלתר, נשיא מועצת גדולי התורה, ערך ביקור נימוסין אצל הרב הראשי לישראל, הרב ישראל מאיר לאו, בביתו בתל-אביב, לאחר שהשיא ביום רביעי שעבר נינה של הרב יצחק מאיר לוין ז"ל, מי שהיה שר הסעד הראשון במדינת ישראל, מטעם אגודת ישראל.

הרב ערך את החופה והקידושין, וכמנהגו עזב את האולם וחזר רק בתום סעודת המצווה. לאחר החופה ערך האדמו"ר ביקור חולים לחסיד גור בן 85, ולאחר מכן הלכך לביתו של הרב לאו. הרב הראשי, חסיד גור בעצמו, לא ציפה לביקור וכלל לא היה בבית. האדמו"ר חיכה לו כחצי שעה, עד שחזר.

בשיחה שארכה כשעה טען האדמו"ר בין היתר כי בעולם הנאור בוחר העם את שופטי בית המשפט העליון ואילו אצלנו יש ועדה שבוחרת את השופטים. לאחר שיחתם הצטרף הרב הראשי לאדמו"ר והם שבו לאולם החתונה, שם נערך הטיש, חולקו השיירים ונאמרו דברי תורה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1994

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב שרת 65, תל אביב (ביתו של הרב ישראל לאו) | רחוב יוסף בן מתתיהו 26, ירושלים (ישיבת שפת אמת, חצר האדמו"ר מגור - הרב שמחה בונים אלתר, והרב פנחס מנחם אלתר)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות