לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בישיבות הסדר מחתימים חיילים על עצומת תמיכה בפסק-ההלכה


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 17/04/1994 (יום ראשון)
מיון מהיר:
דבר - חדשות
1994
בישיבות ציוניות ובישיבות הסדר המשרתות בצה"ל מחתימים את תלמידי הישיבות על עצומה שתוגש לסיעת המפד"ל בכנסת, ותאמץ את פסק ההלכה של הרבנים אברהם שפירא, שאול ישראלי ומשה צבי נריה, לפיו על חיילי ישיבות ההסדר לא לציית לפקודות המפקדים לפנות יישובים יהודיים.

ההחתמה על העצומה לסיעת המפד"ל בכנסת נעשית באופן בלתי רשמי על-ידי המתנחלים, בתיאום עם הרב חיים דרוקמן, ח"כ חנן פורת והניצים במפד"ל. בעצומה נאמר:
"אנו תלמידי הישיבות הציוניות המשרתים בצה"ל מביעים בזאת את עמדתנו. תורת ישראל היא מדריכתנו היחידה בכל תחומי החיים! כמו כן רבותינו הם הסמכות הבלעדית (הדגשה במקור) לקביעת דעת התורה! נבקשכם לקחת זאת לתשומת לבכם בבואכם להכריע בשאלות הלאומיות העומדות על הפרק".

אמנם ישנה הערה בצידה האומרת: "העצומה אינה מתייחסת כלל להכרעה בנושא הספציפי הנדון כעת בתקשורת". כמו כן אין העצומה מתייחסת לזהות הרבנים.

בישיבות אלו עורכים גם החתמה על עצומה אל ראש הממשלה יצחק רבין על-ידי קצינים במילואים למען בטחון ארץ ישראל, בה נאמר:
"אנו החתומים מטה משרתים כקצינים במילואים. כל חיינו נלחמנו להגנת המולדת, הלכנו לקרב, שמרנו על הגבול, ביצענו פעולות ביטחון, איבדנו חברים על שמירת המולדת. כל שרותנו הצבאי חונכנו על טוהר הנשק. לא ירינו על אזרחים, גם כשהדבר סיכן את חיינו. כעת, במסרך חלקי מולדת למרצחי נשים וילדים, וכשאתה לוחץ ידיים מגואלות בדם, הינך פוגע בטוהר השלום, שתוקפו אינו פחות ואף חזק מטוהר הנשק, ואתה מאבד את העמדה המוסרית הצודקת שיש למדינת ישראל".


דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1994

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אבן גבירול 166, תל אביב (מרכז המפד"ל משנת 1957 (בית הקסטל, כיום בית וואלה)) | הגדה המערבית | גוש קטיף
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות